ارزش بیت کوین برای ساعاتی از مرز ۵۰۰۰ دلار گذشت

ارزش بیت کوین برای ساعاتی از مرز ۵۰۰۰ دلار گذشت

در هفته های اخیر خبرهای زیادی در رابطه با نوسانات شدید قیمت بیت کوین منتشر شده و حالا خبر رسیده که این پول مجازی در یک یا دو روز گذشته از مرز قیمت ۵۰۰۰ دلار عبور کرده و البته ساعاتی بعد با افت قیمت چندصد دلاری روبرو شده.

اگر روند کنونی ادامه داشته باشد، می توان انتظار داشت که به زودی این پول با افزایش قیمتی بی سابقه روبرو شده و رکوردهای تازه ای را به ثبت برساند.

طبق گزارش موسسه آماری CoinMarketCap که در زمینه پول های مجازی فعالیت دارد بیت کوین در  ۲۴ ساعت گذشته نوسان قیمتی ۶.۴- درصد را تجربه کرده است که البته در مقایسه با تغییرات دیگر پول های مجازی (اتریم برابر با ۹.۷۴-، بیتکوین کش ۷.۵۳- و لایت کوین ۱۱.۴۷- درصد) کمتر بوده و وضعیت پایدارتری را نسبت به آنها تجربه کرده است.

ارزش بازار بیتکوین برابر با ۷۶ میلیارد دلار برآورد گردیده

گفتنی است در برهه کنونی ارزش بازار بیتکوین برابر با ۷۶ میلیارد دلار برآورد گردیده که این رقم بیشتر از دوبرابر ارزش تعیین شده برای بازار اتریم است.

این را هم اضافه کنیم که مشخص نیست چه زمانی نمودار ارزش قیمت بیت کوین این شیب تند را ادامه خواهد داد، کما اینکه به باور بسیاری قیمت این پول مجازی همچنان سیر صعودی اش را ادامه می دهد و حتی به رقم ده یا صد هزار دلار می رسد.

آخرین باری که بیت کوین این افزایش قیمت شدید را تجربه کرد سال ۲۰۱۳ میلادی بود که البته در سال ۲۰۱۵ مجددا توانست به وضعیت سابق خود باز گردد و در سال ۲۰۱۶ نیز با یک افزایش قیمت قابل توجه روبرو شد.

با در نظر داشتن آنچه گفته شد اگر بنا باشد جدول قیمتی این پول مجازی مجددا تکرار شود، بعید نیست اگر قیمت آن مجددا به سه هزار دلار برگردد که البته درستی یا نادرستی تمامی این پیش بینی ها منوط به گذر زمان است.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato