وسیله ای که در هنگام حملات سایبری، بوی نامطبوعی از خود تولید می کند

وسیله ای که در هنگام حملات سایبری، بوی نامطبوعی از خود تولید می کند

همان طور که احتمالاً می دانید، گاز طبیعی پس از استخراج رنگ و بوی خاصی ندارد؛ همین امر باعث شد در سال ۱۹۳۷ و در یکی از مدارس تگزاس، نشت لوله گاز برای چند روز بدون جلب توجه ادامه یابد و سپس با بروز یک جرقه، فاجعه ای با نزدیک ۳۰۰ کشته رخ دهد.

اتفاق مورد اشاره موجب شد قانونی برای اضافه کردن بویی تند به گاز طبیعی تصویب شود تا از تکرار چنین فجایعی جلوگیری گردد. قانون مذکور باعث شده که در حال حاضر، در صورت نشت گاز در منزل یا سایر اماکن به سرعت متوجه شده و اقدامات لازم را انجام دهیم.

حال هنرمندی به نام «لین وینسما» با الگوبرداری از ماجرای مورد بحث، ایده دستگاهی را مطرح کرده که با اتصال به کامپیوتر، در زمان بروز حملات سایبری یا در خطر قرار گرفتن اطلاعات شخصی، بوی نامطبوعی را در محیط پراکنده می کند.

ابزار جدید از طریق وای فای به کامپیوتر متصل می شود

وسیله جدید از جنس رزین ساخته شده و در خود علاوه بر قطعات الکترونیکی و تراشه مخصوص WiFi، مخزنی از ماده بودار را نیز جای داده است. این ابزار پس از برقراری ارتباط با کامپیوتر، در صورت اتصال سیستم به شبکه های نا امن، ورود به وبسایت های پر خطر یا بروز هرگونه حمله از فضای اینترنت فعال شده و کاربر را با بوی نامطبوعی از شرایط موجود مطلع می کند.

البته به گفته وینسما، این بو چندان هم آزاردهنده (مانند بوی متان تیول در گاز شهری) نیست و ترکیباتی از بوی مرکبات (برای هشیاری بیشتر) و فلزات را نیز در خود دارد. لازم به ذکر است که این وسیله هنوز در مراحل ابتدایی توسعه قرار داشته و تنها در صورت استقبال کاربران و سرمایه گذاری مناسب به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato