دهگانه بهترين تبليغات تاریخ صنعت خودروسازی

تبلیغات خلاقانه یکى از راه هاى موفقيت در تجارت، به‌خصوص در زمینه فروش خودرو است. تشريح یک خودروی جدید به شکل فنی ممکن است خسته ‌کننده باشد، مگر اینکه تولیدکنندگان به فکر یک راه خلاقانه ای برای عرضه و معرفى آن در بازار باشند.

تبلیغات ‌خودرو بیشتر بر روی آنالیز و طراحی تمرکز دارند و این اتفاق به این دلیل می ‌افتد که بینندگان نمی ‌توانند ویژگی ‌های جدید آن را درک کنند تا اینکه به خودرو دسترسي پيدا كنند و بتوانند از نزدیک آن را تست کنند.

بهترين تبلیغات‌ خودرو در طول تاريخ چگونه بوده اند؟

ما در اینجا تعدادی از تبلیغاتى كه معتقديم بیشترین تأثیر را بر روى فروش داشته ‌اند را گردآورى کرده ‌ایم.

بعضی از آنها در سال ‌های ۱۹۶۰ ساخته شده اند، درحالی‌ که بقیه متعلق به دوران معاصر هستند و در سال ‌های ۲۰۰۰ منتشر شده اند.

تبلیغات چاپی
دهه شصت و فولکس واگن
فولكس واگن در دهه شصت وقتی که به یکی از تحسین برانگیز ترین برند های خودروسازی در ایالات متحده تبدیل شده بود، بر روی تبلیغ Beetle بسيار تمرکز کرد. برخی از اين تبليغات بر روى سايز خودرو و كوچک بودن آن تمركز داشتند.تبلیغ سال ۱۹۶۴ یک Beetle را با یک چراغ شکسته شده و یک گلیگر ضربه خورده نشان مى داد که به مردان اعلام می کرد اگر همسرشان با خودرویی به اين شکل به خانه بیاید، حداقل آنها متاسف و ناراحت نخواهند بود چون قيمت فولكس واگن بيتل در دهه ٦٠ بسيار مناسب بود.یکی دیگر از تبلیغ هاى جالب فولکس واگن بر اساس ویژگی دنده جدید آن بود. Charlie Chan ویدیو را شروع مى کرد و به عنوان یک فیلم کوتاه هیجان انگیز ساخته شد.

با اين حال، برخلاف اين تبليغ جالب این مدل نتوانست سود زيادى را براى فولكس واگن به ارمغان بياورد.

شورولت : مادر، پدر، من الکتریکی هستماین تبلیغ در سال ۲۰۱۲ برای شورولت Volt است. در اين تبليغ یک Volt هیبریدی است که به والدینش اعلام می کند تمایلش از بنزین را به انرژی الکتریکی تغییر داده است.

با اینکه برخی مدعی شدند که این تبلیغات کمی بیش از حد زننده بود، اما شورولت به وضوح به برتری ویژه این محصول اشاره می کند و مطمئناً در اين تبليغ موفق بوده است.

جنگ تبليغات بیلبوردی آئودی و BMWآئودی و BMW سال های سال است که رقابت تنگاتنگی با يكديگر دارند. بيلبوردی که مشاهده مى كنيد، تنها نشان دهنده یک جنگ نیست بلکه یک پاسخ هوشمندانه به BMW است. اما صبر کنید، این تنها آئودی نیست که جنگ را به سطح دیگری کشانده است.
ببينيدBMW چگونه از كنايه به عنوان اسلحه تخصصى خود استفاده مى كند. در این تبلیغ بی ام و به عنوان خودرو برگزیده سال ۲۰۰۶ به آئودی به خاطر انتخاب شدن به عنوان خودروی برگزیده سال ۲۰۰۶ آفریقای جنوبی تبریک گفته است.تبلیغات تلویزیونی

فورد Falcon 1961 و شخصيت داستان هاى مصور يعنى Peanuts
یکی از بهترین شخصیت های داستان هاى  قديمى، Peanuts بود كه در یک تبلیغات تلویزیونی که توسط Ford ساخته شده بود ظاهر شد.

Charles Schulz، سازنده و طراح این شخصيت، این طرح را از تجربیات شخصی خود الهام گرفت که آن را تغییر شکل داد و آن را به دو شخصیت اصلی تبدیل کرد.

این داستان همچنين پايه اصلى خلق شخصيت دوست داشتنى Snoopy نيز شد. تمام کودکان دهه های ۶۰ و ۷۰ عاشق آن بودند.

دست ها و Honda
با اینکه این خودروساز ژاپنی با ساخت خودروهای زیبا و ایمن اسم و رسمی برای خود دست و پا کرده است، زمانی که نوبت به فروش می رسد تبلیغات به معنای همه چیز است.

تبلیغ دست ها که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد، به عنوان بهترین تبلیغ خودروی سال توسط نشریات و موسسات انتخاب شد، تلگراف، AutoWeek و دیگر نشریات از اين تبليغ به عنوان بهترين تبليغ خودرويى سال نام برند.

این ویدیو دارای یک جفت دست است که محصولات مختلف هوندا را می سازد.

این تبلیغ یک راه مطمئن برای گسترش آگاهی مردم درباره این برند بود. به خصوص به این دلیل که بیشتر مردم نمى دانستند كه هوندا به غير از خودرو توليد همچنین تولیدکننده قایق، موتورسیکلت، دوچرخه های موتوری، وسایل الکترونیکی خانه و حتی پیش مدل های رباتی نیز است.

فيات Palio
این تبلیغ یکى از تبلیغات تلویزیونی فيات Palio براى آفریقای جنوبی است که یک راننده و یک دوچرخه سوار را نشان می دهد. گاهی اوقات دوچرخه سواران از خودرو استفاده مى كنند تا در هنگام توقف به آن ها تکیه کنند.

اما این راننده اجازه نمی دهد تا این اتفاق برای خودروی او بیافتد. همانطور که شعار فیات می گوید، آنهایی که آن را دارند عاشقش هستند.

بیشتر تبليغ هاى ذكر شده در اين مطلب جدید ترین ها نبودند اما هدف ما این بود که تمام تبلیغات های خلاقانه و جالب در طول تاريخ را پوشش دهیم.

ویجیاتو

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟