یک بازی ساز می گوید تفاوت قدرت کنسول ها موضوع مهمی برای آن ها نیست

یک بازی ساز می گوید تفاوت قدرت کنسول ها موضوع مهمی برای آن ها نیست

سازندگان بازی Space Hulk Deathwing به تازگی اعلام کرده اند که اختلاف سخت افزاری بین دو کنسول ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن ۴ پرو در نهایت تفاوت زیادی را ایجاد نخواهد کرد.

روی کاغد، تفاوت های زیادی بین دو کنسول ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن ۴ پرو وجود دارد. کنسول میان نسلی سونی، یک ارتقا نسبت به پلی استیشن ۴ معمولی به حساب می آید اما ایکس باکس وان ایکس، تفاوت های فنی بسیار زیادی با ایکس باکس وان عادی خواهد داشت.

به گفته اعضای این استودیو، ایجاد تفاوت گرافیکی بین نسخه های ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن ۴ پرو بازی ها، دغدغه اصلی سازندگان بازی ها نخواهد بود.

به نظر آن ها، توسعه دهندگان بازی ها در مرحله اول، سعی در پیاده سازی ایده های خود در بازی داشته و پس از آن تلاش می کنند تا از امکانات اضافه کنسول های میان نسلی سونی و مایکروسافت بهره ببرند.

همچنین به نظر می رسد که اجرای مناسب بازی روی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان عادی، دغدغه مهم تری از استفاده از توان کنسول های میان نسلی در بازی ها خواهد بود.

البته در نسل پیش نیز با وجود تفاوت های سخت افزاری زیاد بین دو کنسول ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳،  میزان آشنایی و راحتی کار سازندگان در استفاده از سخت افزار این کنسول ها، باعث شد تا شاهد بازی هایی با سطح فنی خوبی روی هر دو کنسول باشیم.

لازم به ذکر است که با توجه به موتور استفاده شده توسط بازی سازان، عملکرد فنی بازی ها روی کنسول های مختلف نیز متفاوت خواهد بود. باید منتظر ماند و دید که برتری کنسول مایکروسافت در بخش سخت افزار، تا چه حدی معادلات این نسل بازی های ویدیویی را تغییر خواهد داد؟

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato