بیل گیتس مشغول خواندن چه کتاب هایی است؛ با ۴ عنوان پیشنهادی وی آشنا شوید

«بیل گیتس» یکی از مشهورترین انسان های جهان بوده که مدت هاست لقب «ثروتمندترین مرد دنیای تکنولوژی» را به خود اختصاص داده و با تأسیس بزرگترین بنیاد خیریه دنیا تحت عنوان «مؤسسه بیل و ملیندا گیتس»، سعی کرده از ثروت خود در امور بشردوستانه استفاده کند.

اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید بیل گیتس، هر سال در حدود 50 جلد کتاب مطالعه می کند که نظرات خود راجع به بسیاری از آنها را نیز در وبلاگ شخصی اش به اشتراک می گذارد. در ادامه به چهار کتابی که آقای گیتس برای مطالعه در تابستان جاری برگزیده بود می پردازیم:

یک زندگی کامل

کتاب «یک زندگی کامل» نوشته جیمی کارتر سی و نهمین رئیس جمهور آمریکاست که در آن، به نظرات خود درباره دگرگونی های اخلاقی جامعه جهانی پس از جنگ جهانی دوم پرداخته و اشاره می کند دشمنی، خصومت و تبعیض در بسیاری از نقاط دنیا به امری عادی تبدیل شده است.

کارتر در این کتاب نیم نگاهی هم به زندگی 90 ساله خود داشته که به عقیده بیل گیتس، نکات آموزنده ای درباره سیر صعودی یک انسان از خانه ای در حاشیه شهر بدون امکاناتی مانند آب و برق، تا زندگی در کاخ سفید را در بر دارد.

متولد جرم

نوشته شده توسط «ترِوِر نوح» مجری برنامه کمدی پربیننده «The Daily Show»، داستان مشکلات کودکی وی در آفریقای جنوبی و در زمان حکومت رژیم نژادپرست آپارتاید را روایت می کند که نکات طنز آمیز و البته تأمل برانگیزی را به خواننده ارائه می کند.

بیل گیتس درباره کتاب «متولد جرم» می گوید: «به عنوان یکی از بینندگان برنامه شبانه او، داستان های تکان دهنده اش در بسیاری از موارد خنده دار نیز هستند.»

مرثیه روستایی

کتاب پرفروش آقای «جی دی ونس» در بهبوهه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، و درست زمانی که بسیاری درباره علت های تفرقه در جامعه ایالات متحده بحث می کردند، منتشر شد و به توصیف مسائل طبقه کارگر و سفیدپوست آمریکا پرداخت.

به گفته بیل گیتس، کتاب «مرثیه روستایی» به خوبی برخی از مشکلات پیچیده فرهنگی و خانوادگی طبقه کم درآمد را شرح داده و ویژگی قابل توجه آن، نحوه روایت و شجاعت نویسنده در بیان ماجرا است.

 

قلب

تنها رمان انتخابی بیل گیتس، داستان کشته شدن یک پسر 19 ساله در تصادف و اهدای قلب او به یک زن در حال مرگ را روایت کرده و به مسائلی مانند جوانی، مرگ، از دست دادن و بهبودیافتگی می پردازد.

بیل گیتس در نظرات خود راجع به کتاب «قلب» عنوان می کند نویسنده در این کتاب، غم از دست دادن عزیزان را بیشتر از هر چیز دیگری، به یک شعر تشبیه کرده است.

منبع:
Forbes
برچسب ها

مطالب مرتبط

بیل گیتس مرغ ها را راه حل نهایی فقر می داند

ثروتمندترین مرد جهان و موسس کمپانی مایکروسافت، دوران میان سالی خود را صرف نجات دنیا از فقر و بیماری ها کرده است. وی تلاش می کند تا سطح زندگی مردم را بالاتر برده و فقر را ریشه کن کند و از نگاه او، مرغ ها راه حل نهایی هستند. روز گذشته، وی در مرغداری طبقه شصت... ادامه مطلب

چگونه شبیه به استیو بالمر باشیم؟

باورش سخت است. به گوگل دات کام بروید و بنویسید: «چگونه شبیه به استیو جابز باشیم» یا «درس هایی از استیو جابز»، و چندین صفحه از مطالب مختلف را خواهید یافت. حال «بالمر» را جایگزین جابز کنید؛ تقریبا هیچ موردی پیدا نمی کنید. شاید تصورش دشوار باشد اما احتمال اینکه بتوانید از بالمر درس های بیشتری بگیرید،... ادامه مطلب

بیل گیتس از جرقه تأسیس مایکروسافت با پل آلن می گوید

پل آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت در 23 مهر ماه درگذشت. آلن که به لنفوم غیر هوچکین (یک گروه از سرطان خون) مبتلا بود در ماه جاری میلادی از تحت درمان بودن خود گفته بود. اخیرا بیل گیتس از خاطرات خود با آلن گفته است. گیتس و آلن در 1975 مایکروسافت را تأسیس کردند و برای همیشه دنیای... ادامه مطلب

بیل گیتس لحظات الهام بخش سال ۲۰۱۷ را در توییتر به اشتراک گذاشت

بیل گیتس را می توان یکی از مثبت اندیش ترین آدم های روزگار دانست؛ با وجود ناآرامی های سیاسی و اجتماعی که این روزها علاوه بر آمریکا در سایر نواحی دنیا نیز به چشم می خورد، مدیرعامل اسبق مایکروسافت به تازگی تصمیم گرفته ساعاتی از زمان خود را در توییتر سپری کند و برخی از... ادامه مطلب

بولیوی مرغ های بیل گیتس را پس فرستاد

اقدامات خیرخواهانه بیل گیتس معمولا با تعریف و تمجیدی جهانی همراه می شود اما طرح اخیر او در اهدای 100 هزار مرغ به مردم فقیر کشورهای ضعیف، چندان از سوی مقامات دولتی آن کشور مورد استقبال واقع نشد. بولیوی به عنوان یکی از چند کشور پذیرنده این مرغ ها، هدیه بیل گیتس را توهین آمیز خوانده... ادامه مطلب

مروری بر زندگی بیل گیتس، موسس مایکروسافت

کارآفرین مشهور بیل گیتس که در سال 1955 میلادی در سیاتل واشنگتن متولد شد به تدریج از سن 13 سالگی به مقوله برنامه نویسی علاقمند گردید و در ادامه به واسطه بهره گیری از نبوغ تکنولوژیکی، اتخاذ استراتژی های کاری قوی و تاکتیک های تهاجمی در تجارت و البته همراهی پل آلن (Paul Allen) موفق... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x