کوالکام برنامه ای برای تولید چیپست اسنپدراگون 836 ندارد

کوالکام برنامه ای برای تولید چیپست اسنپدراگون 836 ندارد

تا به امروز شایعات و اخبار زیادی پیرامون اسنپدراگون ۸۳۶ شنیدیم، چیپستی که قرار بود با ارتقاء جزئی عملکرد، جایگزین پرچمدار کنونی کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۳۵ شود. چندی پیش هم اعلام شد نسل جدید موبایل های پیکسل گوگل با این چیپ مجتمع معرفی می شوند.

امروز دو منبع معتبر به طور مستقل خبر می دهند که خبری از اسنپدراگون ۸۳۶ نیست، و اصلاً برنامه ای هم برای توسعه و تولید آن در کار نبوده. وب سایت XDA-Developers به نقل از «منبع کاملاً موثق» گزارش می دهد که اسنپدراگون ۸۳۶ وجود خارجی ندارد.

وب سایت «اندروید پلیس» هم در گفتگو با منبع خبری آشنا به برنامه های کوالکام، این خبر را تأیید می کند و می گوید چیپستی به نام «اسنپدراگون ۸۳۶» در کار نیست. در واقع به گفته این منبع، اسنپدراگون ۸۳۵ محصول فوق العاده قدرتمند و بدون ایرادی است و مشکلات کابوس واری نظیر اسنپدراگون ۸۱۰ را ندارد، بنابراین نیازی به تغییر و بهینه سازی در آن احساس نمی شود.

اسناد FCC هم نشان می دهند پیکسل ۲ با اسنپدراگون ۸۳۵ معرفی می شود

به لطف اسنادی که چندی پیش در FCC به ثبت رسید، می دانیم که گوگل پیکسل ۲ به چیپست MSM8998 یا همان اسنپدراگون ۸۳۵ مجهز خواهد شد که با توجه به شرایط کنونی بازار، کاملاً منطقی به نظر می رسد. البته این احتمال وجود دارد که هسته های پردازشی این چیپست کمی اورکلاک شده و با فرکانس بالاتری نسبت به مدل استاندارد کار کنند.

به هر حال، حدود یک ماه تا معرفی رسمی پیکسل های جدید گوگل در تاریخ ۱۳ مهر باقی مانده و با روندی که در دنیای تکنولوژی به وجود آمده، طی روزهای آینده حتماً با مشخصات ظاهری و فنی این دو موبایل، یعنی «پیکسل ۲» و «پیکسل ۲ اکس ال» بیشتر آشنا خواهیم شد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato