بلک بری Priv به روزرسانی اندروید نوقا را دریافت نخواهد کرد

بلک بری Priv به روزرسانی اندروید نوقا را دریافت نخواهد کرد

تقریباً دو ماه تا دومین سالگرد عرضه موبایل متفاوت بلک بری «Priv» به بازار مانده که همچنان به عنوان یک تلفن اندرویدی با طراحی کشویی، نظر بسیاری از افراد را به خود جلب می کند.

مارشملو آخرین نسخه اندروید برای Priv خواهد بود

کمپانی کانادایی دستگاه مورد بحث را ابتدا با اندروید ۵ آبنبات چوبی روانه بازار کرد و سپس با یک به روزرسانی، سیستم عامل Priv را به اندروید ۶ مارشملو ارتقا داد. البته این آخرین آپدیت اساسی پرچمدار بلک بری بوده و اسمارتفون مذکور در آینده تنها به روزرسانی های امنیتی را دریافت خواهد کرد.

«الکس توربر» مدیر اجرایی بخش موبایل بلک بری با تأیید خبر فوق اعلام کرده دلیل تصمیم کمپانی برای ارتقا ندادن Priv به اندروید ۷ نوقا، عدم امکان گردهم آوری شرکای پروژه و انجام هماهنگی های لازم بوده و تلفن مورد بحث با اندروید مارشملو به عمر خود پایان خواهد داد.

از طرف دیگر اما مدل «KEYone» در آینده جدیدترین نسخه اندروید (اوریو) را دریافت خواهد کرد و اسمارتفون هایی که با برند بلک بری و توسط TCL تولید خواهند شد نیز به اندروید ۸ قابل ارتقا خواهند بود.

گفتنی است بلک بری درباره عرضه اندروید نوقا برای سری «DTEK» اظهار نظر رسمی نکرده اما به احتمال زیاد در هفته های آتی تکلیف خانواده موبایل های تمام لمسی بلک بری نیز معلوم خواهد شد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato