ریموت کنترل سیری در اپل TV بعدی از بازخورد لمسی برخوردار خواهد بود

ریموت کنترل سیری در اپل TV بعدی از بازخورد لمسی برخوردار خواهد بود

بازخورد لمسی یا «Haptic Feedback» یکی از فناوری های رایج در تلفن های هوشمند است که در هنگام برخورد انگشت با دکمه های لمسی (مانند دکمه بازگشت به عقب یا کیبورد مجازی) با لرزش های کوچک، تجربه کاربری بهتری را در اختیار افراد قرار می دهد.

ریموت کنترل سیری همین حالا از فناوری لمسی بدون ویبره برخوردار است

فناوری مورد بحث در برخی دیگر از ابزارها نیز کاربرد داشته و حالا به نظر می رسد قرار است به ریموت کنترل «Apple TV» نیز راه پیدا کند؛ چرا که با توجه به موارد ذکر شده در نسخه گلدن مستر iOS 11، ریموت مورد بحث شامل فناوری هایی مانند «Actuator Calibration» و «Vibe Waveforms» شده که به بازخورد لمسی مربوط می شوند.

البته تا کنون اطلاعاتی درباره تغییر طراحی در ابزار مورد اشاره منتشر نشده و مشخص نیست نسل پنجم اپل تی وی با نام «Apple TV 4K» از ریموت کنترل کاملاً جدیدی بهره می برد یا خیر.

لازم به ذکر است که کمپانی ساکن کوپرتینو، تکنولوژی «Haptic Feedback» را سال ۲۰۱۵ تحت عنوان «Taptic Engine» برای آیفون عرضه کرده بود که به احتمالا زیاد، ریموت کنترل سیری در اپل تی وی بعدی نیز از فناوری مشابهی استفاده خواهد کرد.

گفتنی است بر اساس اطلاعات موجود، نسل جدید اپل تی وی با رزولوشن ۴K به چیپست A10X Fusion و سه گیگابایت رم مجهز شده و از فناوری هایی مانند «HDR10» و «Dolby Vision» پشتیبانی خواهد کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato