ترافیک داخلی مخابرات، طرحی برای کاهش قیمت اینترنت

ترافیک داخلی مخابرات، طرحی برای کاهش قیمت اینترنت

معاون تجاری مخابرات ایران از طرح جدید این شرکت برای تفکیک سه گانه ترافیک اینترنت در کشور با هدف افزایش استفاده از محتوای داخلی در راستای توسعه شبکه ملی اطلاعات و ارزان‌تر شدن اینترنت برای مشترکین مخابرات خبر داد.

«سمیع الله صادقی»، معاون تجاری شرکت مخابرات ایران، طرح «ترافیک داخلی TCI» را راهی مناسب برای استفاده از بستر داخلی مخابرات برای کابران دانسته و آن را در کنار ترافیک کشور و اینترنت بین المللی قرار داده است.

بازدید، دانلود و آپلود از سایت‌های داخلی که در دیتاسنتر مخابرات ایران میزبانی شوند، به مراتب ارزان‌تر از ترافیک اینترنت بین‌المللی و کشوری‌ خواهد بود. در حقیقت با اجرای این طرح لایه سومی به دو اینترنت بین المللی و کشوری اضافه شده که ارزان‌تر و سریع‌تر است و به نام اینترنت داخلی مخابرات نامگذاری شده است. گسترش و استفاده از این اینترنت داخلی کمک شایانی به کاهش بیش از ۵۰ درصد از ترافیک کشوری خواهد کرد و در نتیجه سرعت آن را بهبود خواهد بخشید.

میزان مصرف مشترکین مخابرات در آینده نامحدود خواهد شد

صادقی با اشاره به اینکه این طرح کمتر از ۲ ماه است که به مرحله اجرایی رسیده، گفت: «در این زمینه با ۱۰ شرکت تجمیع کننده محتوا (اگریگیتور) قرارداد منعقد کرده‌ایم تا محتوای داخلی را از طریق بستر مخابرات ایران به مردم ارائه دهند.» البته نام این ۱۰ شرکت و پایگاه‌های اینترنتی مذکور تا به این لحظه اعلام نشده است.

آن طور که از گفته های این مقام مسئول بر می‌آید ظرفیت خوبی برای دیتاسنتر مخابرات درنظر گرفته شده و بیش از ۲۰ گیگابیت ترافیک در بازه زمانی ۲ماهه از این طریق مبادله شده است.

قرار است که اینترنت داخلی مشترکان پرداخت آبونمان ثابت (که البته میزان آن هنوز دقیق مشخص نیست) مخابرات نامحدود شده و این مشتریان فقط برای اینترنت کشوری و بین المللی هزینه پرداخت کنند. این مساله باعث می شود که اینترنت مشترکین مخابرات حداقل به منظور استفاده از شبکه داخلی هیچ‌گاه قطع نشود.

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato