با آپدیت بعدی ویندوز 10 کنترل بیشتری روی دسترسی برنامه ها خواهید داشت

با آپدیت بعدی ویندوز 10 کنترل بیشتری روی دسترسی برنامه ها خواهید داشت

مایکروسافت همچنان نگرانی های گوناگونی نسبت به حریم شخصی ویندوز ۱۰ دارد و به نظر می رسد که آن ها برای آپدیت بعدی سیستم عامل خود تمرکز زیادی روی این بخش گذاشته اند. با توجه به اطلاعات به دست آمده در وبلاگ مایکروسافت، با بروزرسانی آتی ویندوز ۱۰ کنترل بیشتری روی دسترسی های اپلیکیشن ها دارید.

با وجود محدودیت های پیشین در این قسمت، آپدیت Fall Creators این امکان را به کاربران خواهد داد تا پیش از نصب برنامه ها بتوانند مجوز دسترسی به بعضی بخش های سخت افزاری و نرم افزاری که اپ ها نیاز دارند را بدهند؛ اگر می خواهید یک ویدیو ضبط کنید، قبل از استفاده باید اجازه دسترسی به دوربین و میکروفون را به برنامه بدهید.

جدا از این مسئله، بعد از نصب آپدیت Fall Creators می توانید مجوزهای برنامه ها را ببینید و آن هایی که دسترسی های اضافی داشته اند را پاک نمایید. البته این ویژگی تنها تغییر مثبت ویندوز ۱۰ برای حریم شخصی نبوده و با بروزرسانی Fall Creators تغییرات دیگری هم دیده خواهد شد.

به واسطه این آپدیت دسترسی به اطلاعات حریم خصوصی راحت تر گشته و همچنین کاربران موبایل ویندوز ۱۰ می توانند از تایید هویت دو مرحله ای برای باز کردن قفل تلفن استفاده کنند. همانگونه که پیشتر گفته بودیم، آپدیت جدید ویندوز ۱۰ در تاریخ ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) منتشر می شود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato