ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سامسونگ 300 میلیون دلار دیگر در صنعت اتومبیل های خودران سرمایه گذاری می کند

به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران، اتومبیل های خودران آینده صنعت خودرو را در دست خواهند داشت و تا کنون کمپانی های بسیاری نیز با توجه به اهمیت موضوع، در این زمینه سرمایه گذاری کرده اند. ...

به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران، اتومبیل های خودران آینده صنعت خودرو را در دست خواهند داشت و تا کنون کمپانی های بسیاری نیز با توجه به اهمیت موضوع، در این زمینه سرمایه گذاری کرده اند.

در این میان برخی شرکت های حوزه الکترونیک مانند سامسونگ نیز وارد بازار مورد بحث شده و با خودروسازانی مانند فیات-کرایسلر و BMW به توافقاتی دست یافته است.

سامسونگ به تنهایی یک اتومبیل کامل تولید نخواهد کرد

حال کمپانی مورد بحث پس از دریافت مجوز ایالت کالیفرنیا برای تست اتومبیل های خودران، از سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری خود در زمینه توسعه سنسورهای هوشمند، بینایی ماشینی، هوش مصنوعی و امنیت حریم خصوصی خبر داده و البته اعلام کرده پروژه های مورد اشاره، صرفاً برای شتاب بخشیدن به پیشرفت تکنولوژی خودران انجام شده و سامسونگ قصد ندارد به تنهایی یک اتومبیل کامل تولید کند.

شرکت کره ای برای رسیدن به اهداف خود در زمینه اتومبیل های خودران، یک واحد کسب و کار استراتژیک جدید در شرکت زیرمجموعه «HARMAN» تشکیل داده که در همکاری با تیم ماشین های هوشمند مرکز استراتژی و نوآوری سامسونگ، سیستم های مربوط به خودروهای متصل به هم (Connected) را توسعه خواهند داد.

لازم به ذکر است که واحد جدید به رهبری «جان ابسمیر» در توسعه فناوری هایی مانند راهکارهای پردازش ابری، الگوریتم های هوش مصنوعی، کامپیوترهای قدرتمند برای محاسبات پیچیده و حسگرها فعالیت خواهد داشت.

گفتنی است سامسونگ پیش از این در زمینه تولید چیپ های پردازشی اتومبیل های خودران و باتری های اتومبیل نیز فعالیت داشته و سرمایه گذاری جدید، در راستای اهداف بلند مدت این شرکت برای بازار خودروهای بدون راننده خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی