کروم به زودی به گزینه ای برای توقف پخش خودکار ویدیوها مجهز می شود

کروم به زودی به گزینه ای برای توقف پخش خودکار ویدیوها مجهز می شود

اگر گوگل کروم برای مرور اینترنت گزینه اصلی شماست، خبر خوبی برایتان داریم: از ژانویه سال ۲۰۱۸، این مرورگر قرار است که شما را از شر پخش خودکار ویدیوها خلاص کند. برای این منظور دو تغییر مهم در قابلیت های این مرورگر انجام خواهد گرفت.

تغییر اول در ماه اکتبر اتفاق می افتد. نسخه ۶۳ گوگل کروم در این ماه با دریافت یک به روز رسانی، امکان بی صدا کردن کلیه وبسایت های اینترنتی را به شما می دهد، به این معنا که می توانید جلوی پخش صدای پس زمینه برای هر وبسایت را به طور کامل بگیرید. خوشبختانه گزینه بی صدا کردن در کروم می تواند دائمی باشد، یعنی یک بار بی صدا کردن یک وبسایت کافیست که دیگر مجبور به انجام این کار در مراجعات بعدی نباشید.

اما با عرضه نسخه ۶۴ کروم در ژانویه سال آینده میلادی، گزینه دیگری در اختیارتان قرار می گیرد تا پخش خودکار ویدیوها فقط در حالت بی صدا بودن یک وبسایت انجام بگیرد. با این وجود اگر ویدیویی توانست توجه تان را به خودش جلب کند، قادر هستید که آن را از حالت بی صدا دربیاورید.

با این اوصاف، از نسخه های بعدی گوگل کروم جلوگیری از پخش خودکار ویدیوها در نسخه دسکتاپ آسان تر از همیشه خواهد شد. در مورد نسخه موبایل هم فقط وبسایت هایی قادر به پخش خودکار ویدیوها خواهند بود که در صفحه خانه ذخیره شده باشند.

انتشار نسخه ۶۴ کروم از ژانویه سال آینده میلادی آغاز می شود، اما می توانید یک ماه زودتر، یعنی در دسامبر ۲۰۱۷ نسخه بتای آن را دریافت نمایید. برای دریافت آخرین نسخه های بتای کروم می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

دانلود نسخه بتای کروم برای اندروید - دانلود نسخه بتای کروم برای دسکتاپ

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato