ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل برای تنبیه اوبر روی شرکت رقیب آن سرمایه گذاری میکند

بر اساس گزارشی از «بلومبرگ» گوگل ممکن است 1 میلیارد دلار را صرف سرمایه گذاری در شرکت حمل و نقل اینترنتی «لیفت» کند. با این حال این مساله کمی عجیب به نظر می رسد چون ...

بر اساس گزارشی از «بلومبرگ» گوگل ممکن است 1 میلیارد دلار را صرف سرمایه گذاری در شرکت حمل و نقل اینترنتی «لیفت» کند. با این حال این مساله کمی عجیب به نظر می رسد چون گوگل 4 سال پیش در بزرگترین رقیب لیفت یعنی «اوبر» هم سرمایه گذاری کرده بود.

برخی عقیده دارند دلیل سرمایه گذاری گوگل در لیفت، تنبیه اوبر است.

در واقع بین گوگل و اوبر نوعی رابطه عشق و نفرت وجود دارد و علی رغم سرمایه گذاری چند میلیون دلاری گوگل در این شرکت، آن ها اخیرا با هم به مشکل خورده اند و پایشان به دادگاه باز شده است.این مشکل از زمانی شروع شد که یکی از زیرمجموعه های فعال در زمینه ماشین های خودران گوگل به نام «ویمو» از اوبر به خاطر سرقت فناوری هایش به ارزش 1.1 میلیارد دلار شکایت کرد. برخی عقیده دارند دلیل سرمایه گذاری گوگل در لیفت به نوعی تنبیه اوبر است.

اوبر در ماه های اخیر با مشکلاتی از قبیل رسوایی مدیرعامل، جدا شدن مهره های کلیدی و حتی شکایت اعضای هیئت مدیره از یکدیگر دست به گریبان بوده و لیفت می تواند از این سرمایه گذاری احتمالی برای گسترش خدماتش به کشورهای دیگر و پیشی گرفتن از رقیب استفاده کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی