مدیاتک نخستین چیپ های 5G خود را اوایل 2018 آزمایش می کند

مدیاتک نخستین چیپ های 5G خود را اوایل 2018 آزمایش می کند

طبق گزارش منابع آگاه در صنعت، کمپانی تایوانی مدیاتک قصد دارد پس از پایان توسعه فناوری های مورد نیاز تا پایان سال جاری میلادی، نخستین چیپ ۵G خود را اوایل سال ۲۰۱۸ مورد آزمایش قرار دهد.

چیپ مورد بحث به عنوان آخرین برونداد فعالیت های مدیاتک برای پیشبرد فناوری ۵G، در حالی توسعه می یابد که شرکت کره ای اخیراً از همکاری خود با نوکیا خبر داده بود. جالب اینجاست که ماه گذشته «راجیف سوری» مدیر عامل نوکیا نیز به احتمال تجاری سازی فناوری ۵G در سال ۲۰۱۸ اشاره کرده بود.

لازم به ذکر است که همکاری کره ای ها و فنلاندی ها در راستای آماده سازی تکنولوژی مورد بحث برای استفاده در سال ۲۰۱۸ و همچنین پشتیبانی از ارتباطات رادیویی نسل جدید در کنار استانداردهای موجود خواهد بود.

مدیاتک از سال ۲۰۱۶ به صورت جدی به توسعه فناوری ۵G مشغول بوده است

همچنین جالب است بدانید که مدیاتک از اوایل سال ۲۰۱۶ با افزایش تعداد کارمندان بخش ۵G، توسعه فناوری مذکور را سرعت بخشید و طبق اظهارات مدیر واحد ارتباطات بی سیم کمپانی، در همکاری با برنامه بین المللی «۳GPP» (که به توسعه و نگهداری شبکه های مخابراتی می پردازد) به پیشرفت هرچه بیشتر راه حل های ۵G کمک کرده است.

گفتنی است مدیاتک در کنار شرکت هایی مانند سامسونگ، هوآوی و کوالکام با توسعه نسل پنجم شبکه های مخابراتی و سخت افزارهای مربوطه، به دنبال ارتقاء فناوری هایی مانند اینترنت اشیا و اتومبیل های خودران هستند. البته طبق نظر برخی از تحلیلگران، تکنولوژی مورد بحث در بهترین حالت سال ۲۰۱۹ برای تلفن های همراه عرضه خواهد شد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato