چه دستگاه هایی به روز رسانی iOS11 را دریافت نمی کنند؟

چه دستگاه هایی به روز رسانی iOS11 را دریافت نمی کنند؟

اپل شب گذشته نسخه نهایی iOS11 را منتشر کرده؛ ولی تعدادی از دیوایس های قدیمی این کمپانی امکان به روز رسانی به این نسخه را نخواهند داشت.

مشخص شده که آیفون های ۵، ۵C و آیپد نسل چهارم امکان به روز رسانی نخواهند داشت و کاربران این دستگاه ها مجبور به استفاده از آخرین نسخه ارائه شده در سال قبل یعنی iOS10 هستند؛ ولی تمام دیوایس هایی که پس از آنها تولید شده اند می توانند نسخه جدید را دریافت نمایند.

لیست دستگاه های با قابلیت به روز رسانی به iOS11

آیفون ۵ و آیپد نسل چهارم در سال ۲۰۱۲ و آیفون ۵C در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شدند و آخرین نسل از گجت هایی هستند که می توانند از iOS10 استفاده کنند ولی امکان به روز رسانی به نسخه ۱۱ را ندارند.

در iOS11 پشتیبانی از اپ های ۳۲ بیت متوقف می شود

لازم است اشاره کنیم که اپل از سال ۲۰۱۳، در آیفون ۵S، آیپد ایر و سایر دیوایس های معرفی شده پس از آنها از پردازنده ۶۴ بیت استفاده نمود؛ البته امکان استفاده از اپ های ۳۲ بیتی نیز روی این دیوایس ها ممکن بود؛ ولی با توجه به مزایای اپ های ۶۴ بیتی، اپل تصمیم گرفت در iOS11 پشتیبانی از برنامه های ۳۲ بیتی را متوقف نماید. در نتیجه تمامی ۱۸۰ هزار اپ ۳۲ بیت که توسط توسعه دهندگانشان به نسخه های ۶۴ بیت به روز نشده اند، در iOS11 کار نخواهند کرد.

نسخه ۱۱ سیستم عامل اپل قابلیت های جدیدی از جمله انیموجی، کیبورد فارسی، مرکز کنترل جدید، ARKit و ... را به دستگاه های پشتیبانی شده می آورد. همچنین صدای جدیدی به سیری اضافه شده که حالا بیش از پیش به انسان ها شبیه است.

ممکن است به مطالب زیر علاقه مند باشید:

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato