درگ لامبورگینی اونتادور SV و تسلا [تماشا کنید]

درگ لامبورگینی اونتادور SV و تسلا [تماشا کنید]

حتما در جریان هستید که محصولات کمپانی تسلا به واسطه بهره گیری از پیشرانه های الکتریکی، شتاب بسیار بالایی داشته و در تست های مختلف توانسته اند بر انواع اتومبیل های اسپورت و حتی سوپر اسپورت غلبه کنند.

در یکی از جدیدترین مسابقات درگ برگزار شده، تسلا مدل S و مدل X به مصاف لامبورگینی اونتادور SV که یکی از سریع ترین خودروهای بنزینی حال حاضر جهان محسوب می شود، رفته و دردسرهای زیادی برای این گاو خشمگین ایتالیایی ایجاد کرده اند.

در تست نخست، مدل X و اونتادور SV به رقابت با هم می پردازند. در این مسابقه شاسی بلند آمریکایی با ثبت زمان ۱۱.۴۱۸ ثانیه، ۰.۰۵ ثانیه زودتر از رقیب ایتالیایی خود از خط پایان عبور می کند. با این زمان، تسلا مدل X رکورد جدیدی را برای سریع ترین شاسی بلند جهان ثبت کرد.

البته همانطور که در ویدیوی این مطلب می توان مشاهده کرد، زمان واکنش راننده لامبورگینی پس از روشن شدن چراغ سبز اندکی کندتر بوده و وی دیرتر شروع به حرکت می کند. در صورت نادیده گرفتن این موضوع و کسر زمان واکنش راننده ها این اونتادور SV است که با زمان ۱۱.۲۸۱ برای درگ یک چهارم مایل، رکوردی بهتر از تسلا مدل X که زودتر از خط پایان عبور کرد، از خود بر جای می گذارد.

در مسابقات درگ حرفه ای برای شرکت کنندگان دو زمان محاسبه می شود؛ یکی زمان عکس العمل (reaction time) و دیگری زمان سپری شده یا (elapsed time). زمان عکس العمل در واقع سرعت واکنش راننده را بعد از سبز شدن چراغ محاسبه می کند. روشن است که زمان کمتر به معنای واکنش سریع تر و حرکت به موقع می باشد.

زمان سپری شده در واقع رکوردی است که برای حرکت هر خودرو بین خط شروع و خط پایان محاسبه می شود و فاکتور سبز شدن چراغ و عکس العمل راننده در آن دخیل نیست. ثبت این زمان با استفاده از سنسورهای بسیار دقیق از لحظه حرکت خودروی شرکت کنندگان شروع شده و با عبور از خط پایان متوقف می شود.

به طور کلی می توان گفت که زمان عکس العمل مهارت راننده را اندازه گیری می کند، در حالیکه زمان سپری شده با توانایی های فنی خودرو در ارتباط است. در مسابقه درگ اونتادور SV و مدل X، دلیل برتری مدل X به واکنش سریع تر راننده ی آن بر می گردد، اما از لحاظ رکورد زمان سپری شده، اونتادور SV در وضعیت بهتری قرار دارد.

در مسابقه بعدی که بین اونتادور SV و مدل S P100 برگزار شد، راننده ی خودروی اسپورت ایتالیایی این بار با واکنش بسیار سریع، فقط ۰.۰۰۸ ثانیه بعد از روشن شدن چراغ سبز شروع به حرکت کرده و پس از ۱۱.۱۷۲ ثانیه از خط پایان عبور کرد. با این حال اگر چه مدل S دیرتر به خط پایان رسید، اما زمان سپری شده ی ۱۰.۹۴۷ ثانیه را ثبت نمود. با این حساب در هر دو مسابقه برگزار شده، خودروهایی که دیرتر از خط پایان عبور کردند، در واقع سریع تر از رقیب بودند!

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato