بیش از 90 درصد سیم‌کارت‌های تالیا غیرفعال هستند

بیش از 90 درصد سیم‌کارت‌های تالیا غیرفعال هستند

شرکت تالیا با اینکه اولین اپراتوری بود که شروع به عرضه و فروش سیم‌کارت‌های اعتبار کرد امروزه بعد از فراز و نشیب‌های بسیار، حضور کم‌رنگی در بازار کنونی دارد. حضوری که عملا آن را از دور رقابت خارج می‌کند.

بنا بر اعلام معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و آخرین آمار وضعیت ارتباطاتی کشور، تالیا از بدو فعالیت تا کنون ۵۹۳ هزار و ۳۶۳ سیم‌کارت فروخته که تا پایان خردادماه سال جاری تنها ۳۷ هزار و ۷۷۱ تعداد از این آمار همچنان فعال هستند.

تالیا که در بازار شبکه مستقل پیش‌پرداخت موبایل اولین بود امروز تقریبا آخرین است

تالیا ۵۵درصد از مشترکین خود را در طی بازده زمانی سه ماهه بهار ۱۳۹۶ از دست داده است به طوری که آمار ۸۳ هزار و ۳۲۶ مشترک فعال این اپراتور تا پایان سال ۱۳۹۵ به تعداد فعلی ۳۷ هزار و ۷۷۱ نفر ذکر شده رسیده است. مشترکین کنونی این اپراتور احتمالا یکی از سیم‌کارت‌های سه اپراتور اصلی را نیز در اختیار دارند یا به عبارت دیگر تنها دارنده یک خط ارتباطی نیستند.

این اپراتور با وجود تغییرات گسترده در سیستم مدیریتی و برنامه‌های خود هر بار با شکست مواجه شده و راهی از پیش نبرده است. این شبکه به طور رسمی از سوم خرداد ۱۳۸۴ ابتدا در تهران و به تدریج در سایر شهرها و مراکز استان‌ها سرویس‌دهی خود را آغاز کرد ولی به نظر می‌رسد که کمی بعد از عرضه به علل مختلف بازی بازار ارتباطات همراه را به رقبا باخته است.

تالیا با وجود داشتن مشاوران بسیار برجسته در آغاز فعالیت خود (شرکت TELE 2) و همچنین استفاده و همکاری از تجهیزات برندها بزرگی چون زیمنس، آلکاتل و اریکسون امروزه سهم چندانی از بازار ارتباطاتی همراه را ندارد و تنها ۷درصد از سیم‌کارت‌های فروخته شده آن هنوز فعال هستند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato