گزارشات تازه از جاسوسی اپلیکیشن های GO Keyboard حکایت می کنند

گزارشات تازه از جاسوسی اپلیکیشن های GO Keyboard حکایت می کنند

مطابق یک گزارش جدید، دو اپلیکیشن کیبوردی که در گوگل پلی با نام GO Keyboard منتشر شده اند ممکن است همین حالا مشغول جاسوسی از شما باشند. GOMO Dev Team، توسعه دهنده اپلیکیشن می گوید "ما هرگز اطلاعات شخصی شما شامل اطلاعات کارت های اعتباری را جمع آوری نمی کنیم. ما به امنیت چیزی که تایپ می کنید و افرادی که به آن ها پیام می فرستید اهمیت می دهیم."

اما با توجه به گزارشات منتشر شده که دسترسی اپلیکیشن به اطلاعات شخصی، مکالمات تلفنی و شنود میکروفون دیوایس را تأیید می کنند تمام حرف های بالا هیچ چیز بیشتر از یک مشت شعار نیستند.

به گزارش AdGuard، دو اپلیکیشن گو کیبورد مستقیما با چندین شبکه تبلیغاتی و ترکرهای شخص ثالث در تعامل هستند

به گزارش AdGuard، دو اپلیکیشن گو کیبورد که در مجموع بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر دارند مستقیما با چندین شبکه تبلیغاتی و ترکرهای شخص ثالث در تعامل هستند. بنابراین وقتی که یکی از این دو اپلیکیشن را نصب می کنید، بخش زیادی از اطلاعات شخصی شما بین این شبکه ها رد و بدل می شوند. این در حالیست که در کمال تعجب گو کیبورد در ۲۰ کشور دنیا به عنوان بهترین اپلیکیشن سال ۲۰۱۶ انتخاب شده است.

در ادامه گزارش می خوانیم که اپلیکیشن های GO می توانند اطلاعاتی مثل حساب کاربری جیمیل، ابعاد نمایشگر، نسخه اندروید، بیلد نرم افزاری و مدل دستگاه را به سرورهای خود بفرستند. در این صورت صاحب سرور به راحتی می تواند اطلاعات مورد نیازش را از کاربران گو کیبورد جمع آوری کرده و به شبکه های تبلیغاتی بفروشد.

خوشبختانه تا این لحظه گوگل از اهداف جاسوسی اپلیکیشن های GO Keyboard مطلع شده، اما تا زمانی که تصمیمی در خصوص آن ها اتخاذ نکرده شاید بهتر باشد که هر دوی این اپلیکیشن ها را هر چه سریع تر از دیوایس تان پاک کنید. این دو اپلیکیشن در گوگل پلی با نام "GO Keyboard-Emoji keyboard, Swipe input, GIFs" و "GO Keyboard-Emoticon keyboard, Free Theme, GIF." منتشر شده اند که هر دو رایگان با پرداخت درون برنامه ای هستند.

به گزارش Adguard، این روزها از هر ۱۰ اپلیکیشن حداقل ۷ مورد از آن ها اطلاعات شما را با سرویس های شخص ثالث به اشتراک می گذارند. اما نکته مسلم اینجاست که گو کیبورد با این اقدام پایش را از خط قرمزها فراتر گذاشته و به وضوح از قوانین گوگل پلی تخطی کرده است.

ویجیاتو

نظرات ۶

امکان ارسال نظر برای این نوشته وجود ندارد.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato