همه چیز درباره آیفون 12

پتنت جدید ال جی تجربه کاربری هدست های VR را ارتقا می دهد

یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران هنگام استفاده از هدست های واقعیت مجازی با آن برخورد می کنند، اثر «screen-door» است که به دیده شدن خطوط بین پیکسل ها در تصویر گفته می شود.

ال جی از پنل های پراکنده کننده نور در هدست های VR استفاده خواهد کرد

اکنون کمپانی ال جی به عنوان یکی از فعالین حوزه VR، پتنتی را ثبت کرده که به استفاده از پنل های پراکنده کننده نور برای حل مشکل مذکور در هدست های واقعیت مجازی اشاره دارد. جالب است بدانید که چنین پنل هایی، در فلش LED دوربین و برای پخش متوازن نور در محیط به کار گرفته می شوند.

پتنت ال جی نشان می دهد که پنل پراکنده کننده با جنسی از پلیمر (رزین) و شکل منحنی، مستقیماً جلوی چشم کاربر و بسیار نزدیکتر از منبع تصویر قرار گرفته، و نور موجود را قبل از رسیدن به چشم تحت تأثیر قرار می دهد.

بنا به اظهارات ال جی، فاصله نزدیک با چشم باعث می شود که کاربر عملاً متوجه حضور پنل نشود (مانند استفاده از عینک)، و پخش شدن نور نیز موجب پر شدن فاصله میان پیکسل ها و در نتیجه یکدست شدن تصویر در نظر کاربر خواهد شد.

لازم به ذکر است که از محصولی که پتنت جدید را مورد استفاده قرار دهد خبری در دست نیست اما با توجه به پروژه های موجود ال جی مانند هدست واقعیت مجازی مبتنی بر پلتفرم «SteamVR»، احتمالاً فناوری مورد اشاره فعلاً وارد خط تولید نخواهد شد.

همچنین گفتنی است کیت های توسعه نرم افزاری برای هدست های ال جی قبلاً در نقاط مختلف دنیا در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته که در صورت بروز تغییری مانند اضافه شدن یک پنل جدید، مشکلات زیادی در زمینه هماهنگی سخت افزار و نرم افزار به وجود خواهد آورد.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟