ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

یادگیری ماشینی به مقابله با بدافزارهای اندرویدی می رود

به نظر می رسد گوگل در حال استفاده از یادگیری ماشینی برای محدود کردن میزان تاثیر بدافزارها روی دیوایس های اندرویدی است. این خبر از سوی آدریان لودویگ، رییس واحد امنیت اندروید منتشر شده که ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۶ مهر ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰

به نظر می رسد گوگل در حال استفاده از یادگیری ماشینی برای محدود کردن میزان تاثیر بدافزارها روی دیوایس های اندرویدی است. این خبر از سوی آدریان لودویگ، رییس واحد امنیت اندروید منتشر شده که به تازگی در کنفرانس Structure Security سان فرانسیسکو مشارکت داشته و به صحبت درباره پیشرفت های حاصل شده در استفاده از یادگیری ماشینی پرداخته است.

به گفته لودویگ، تفاوت بزرگ با استفاده از هوش مصنوعی این است که یادگیری ماشینی، خطرات را با بررسی رفتارها و نیز از طریق جمع آوری اطلاعات از دیوایس های مختلف شناسایی می کند. نکته مهم اینست که هرچه این تکنولوژی به شناسایی بدافزارهای بیشتری می پردازد، دانش بیشتری درباره آنها به دست می آورد و ضمناً اپلیکیشن های بدافزار را از طریق رفتارهای کدها، و نه خود کدها شناسایی می کند.

لودویگ می گوید نرم افزار یادگیری ماشینی مورد بحث در ابتدای سال 2017، تنها قادر به شناسایی 5 درصد از مجموع بدافزارهای موجود بود. در حالی که هنوز چند ماهی تا پایان سال 2017 باقی مانده، این رقم حالا به 55 درصد رسیده است. از طرف دیگر، در حالی که اوایل سال 2017 میزان کاربرانی که دیوایس هایشان آلوده می شود تنها 0.6 درصد کاهش یافته بود، حالا این آمار به 0.25 درصد از کاربران رسیده است.

این موضوع نشان می دهد نرم افزار یادگیری ماشینی هرچه برای مدت زمان طولانی تری مورد استفاده قرار گیرد، سریع تر می شود و قادر به درک بدافزارها و شناسایی آنها خواهد بود. اگرچه این موضوع به صورت رسمی مورد تایید قرار نگرفته، اما گمانه زده می شود که این نرم افزار در غایی ترین حالت خود، می تواند بدافزارها را پیش از آلوده کردن حتی یک دستگاه و از طریق بررسی وجوه تمایز میان اپلیکیشن های تازه و اپلیکیشن هایی که پیشتر حامل بدافزار بوده اند شناسایی کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • هادی
  هادی | ۶ مهر ۱۳۹۶

  شاعر می‌فرماید:
  همین خوبه...

 • احد وصال
  احد وصال | ۶ مهر ۱۳۹۶

  بخش معرفی بازی اندروید کم رنگ تر شده ..بازی زلاتان برای اندروید اومد ولی ضد حال بود ..بازی انلاینه

مطالب پیشنهادی