سونی برنامه ای برای ساخت یک کنسول دستی جدید برای رقابت با سوییچ ندارد

سونی برنامه ای برای ساخت یک کنسول دستی جدید برای رقابت با سوییچ ندارد

هر دو کنسول دستی برند پلی استیشن یعنی پی اس پی و پلی استیشن ویتا، به موفقیت هایی در بازار ژاپن رسیدند. عملکرد پی اس پی در بازار خارج از ژاپن متوسط بود و ویتا نیز در این بازار یک شکست کامل محسوب می شد.

با فروش خوب نینتندو سوییچ در بازار، بسیاری منتظر رونمایی سونی از کنسول دستی جدیدی برای رقابت با نینتندو بودند؛ اما به نظر می رسد که این کمپانی، برنامه ای برای انتشار جایگزینی برای پلی استیشن ویتا ندارد.

آقای اندرو هاوس، مدیرعامل  بخش سرگرمی سونی، طی مصاحبه اخیر خود، به فضا کم بازار کنسول های دستی در مقابل بازار عظیم گوشی های هوشمند اشاره کرده است.به عقیده او، نینتندو سوییچ به علت دوجانبه بودن عملکردش به عنوان یک کنسول دستی یا خانگی، یک استثنا محسوب می شود.

به گفته اندرو هاوس، شیوه زندگی مدرن به سمت استفاده از گوشی های هوشمند که در هر جایی همراه مردم هستند رفته و سونی تقاضای زیادی برای آخرین کنسول دستی خود در بازار خارج ژاپن، ندیده است.

سونی از بازار کنسول های دستی خارج می شود اما این شرکت در حال توسعه توانایی های خود در بخش گوشی های هوشمند است. سال گذشته آن ها استودیویی را مخصوص ساخت بازی های موبایل تاسیس کردند که به گفته آقای هاوس، این استودیو، عملکرده فوق العاده ای تا به امروز داشته است.

همچنین هاوس اعتقاد دارد که فروش بالای سوییچ، تاثیری روی بازار پلی استیشن ۴ نخواهد گذاشت. او می گوید: «کمپانی نینتندو استراتژی خود را دارد و این موضوع عالی است. ما نیز روی تجربه عمیق بازی تمرکز کرده و طیف گسترده ای از سرگرمی های دیگر را ارائه می دهیم.»

اگر به دنبال یک کنسول دستی جدید از سونی هستید، بهتر است تا این موضوع را به طور کامل فراموش کنید. سوییچ یک جایگزین عالی برای ویتا محسوب شده و ثابت می کند که بازار کنسول های دستی، هنوز به حیات خود ادامه می دهد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato