راه برای موفقیت اسپاتیفای هموار شد؛ سرویس Groove Music به زودی بسته می شود

راه برای موفقیت اسپاتیفای هموار شد؛ سرویس Groove Music به زودی بسته می شود

مایکروسافت به تازگی تایید کرده که تا پایان امسال پشتیبانی از سرویس استریم آهنگ خود یعنی Groove Music را قطع می کند. بنابراین تنها تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۷ (۱۰ دی) کاربران می توانند به صورت زنده به موسیقی های مختلف گوش داده یا قطعه هایی که دوست دارند را دانلود کنند و بعد از آن مجبورند به یک سرویس موسیقی دیگر کوچ نمایند.

Groove Music در سال ۲۰۱۲ و ابتدا با نام Xbox Music شروع به فعالیت کرد

با توجه به اطلاعات به دست آمده، مایکروسافت اعتراف کرده که علت این تصمیم عدم توانایی آن ها در پاسخگویی به خواسته های طرفداران است. صنعت استریم موسیقی این روزها رشد چشمگیری داشته و به واسطه همین مسئله رقابت بیش از سال ۲۰۱۲ که تازه Groove Music کارش را آغاز نمود سخت شده است.

سرویس های رقیب در طی این مدت رشد خوبی را داشتند اما از آن طرف به دلیل پیشرفت کند سرویس استریم موسیقی مایکروسافت، کم کم کاربران آن تصمیم به استفاده از بقیه سرویس ها همانند اسپاتیفای گرفتند. با وجود پایان پشتیبانی از Groove Music، خبر خوشحال کننده اینجاست که ردموندی ها خواهان گسترش همکاری خود با اسپاتیفای هستند.

البته مایکروسافت همچنان به آپدیت سرویس پخش زنده Groove Music ادامه می دهد، اما فقط تا ۳۱ دسامبر. این سرویس برای سیستم عامل های موبایل، ویندوز و کنسول های ایکس باکس در دسترس است.

بنابراین دارندگان Groove Music می توانند کالکشن ها و پلی لیست هایی که جمع کرده اند را به اسپاتیفای انتقال دهند. جدا از این، مایکروسافت قول داده تا در صورت داشتن شرایط لازم بعضی کاربران بتوانند اکانت پرمیوم ۶۰ روزه اسپاتیفای را دریافت کنند.

بد نیست بدانید با وجود اینکه مایکروسافت پشتیبانی خود را از Groove Music در پایان امسال قطع می کند ولی کاربران برای انتقال اطلاعات خود از این سرویس به اسپاتیفای حداقل تا ۳۱ ژانویه سال بعد (۱۱ بهمن)  فرصت دارند. آخرین گزارشات نشان می دهند که Groove Music نزدیک به ۴۰ میلیون آهنگ دارد. این رقم برای اسپاتیفای ۳۰ میلیون است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato