ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ایرلند به خاطر کوتاهی در اخذ مالیات از اپل جریمه می شود

بلومبرگ به تازگی گزارشی را منتشر کرده که حکایت از دور تازه پرونده مالیاتی اپل در ایرلند دارد، پرونده ای که از آخرین عصر یخبندان تا به امروز ادامه داشته. این بار منابع بلومبرگ می ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۱۲ مهر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۰

بلومبرگ به تازگی گزارشی را منتشر کرده که حکایت از دور تازه پرونده مالیاتی اپل در ایرلند دارد، پرونده ای که از آخرین عصر یخبندان تا به امروز ادامه داشته. این بار منابع بلومبرگ می گویند دولت ایرلند به خاطر دریافت نکردن مالیات به موقع از اپل، از طرف اتحادیه اروپا جریمه خواهد شد.

اتحادیه اروپا توافق میان ایرلند و اپل را ناعادلانه می داند

احتمالاً به خاطر می آورید که سال گذشته، کمیسیون اروپا اپل را به پرداخت 14.5 میلیارد دلار مالیات محکوم کرد. به عقیده آنها، این شرکت سالهاست که مالیاتی بسیار کمتر از مقدار واقعی را به ایرلند پرداخت کرده. البته فرار مالیاتی شرکت های کوچک و بزرگ موضوع چندان تازه ای نیست، اما مسئله اصلی اینجاست که ایرلند با اپل کنار آمده اما اتحادیه اروپا کوتاه نمی آید.

اتحادیه اروپا می گوید توافق ایرلند و اپل برای پرداخت مالیات کمتر از انتظار، وضعیتی ناعادلانه را برای دیگر شرکت ها و کشورهای عضو به وجود آورده و قوانین رقابت عادلانه را نقض می کند. اپل و دولت ایرلند، هردو به این موضوع اعتراض دارند و آن را صحیح نمی دانند.

در حالی که اعتراض و درخواست تجدید نظر به حکم قبلی در جریان است، اپل باید مبلغ جریمه را به حساب سپرده ویژه تحت کنترل دولت ایرلند واریز نماید، اما ظاهراً مقامات ایرلندی هنوز نتوانسته اند چنین حسابی را باز کنند و فرد مجربی را برای مدیریت این سرمایه هنگفت 17 میلیارد دلاری به خدمت بگیرند.

به همین دلیل، اتحادیه اروپا قصد دارد ایرلند را به خاطر نقض حکم دادگاه و قوانین جاری EU جریمه کند. این جریمه در صورت ادامه یافتن ماجرا و تعلل مقامات ایرلندی، بیشتر خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • ‌شکور حسین
    ‌شکور حسین | ۱۲ مهر ۱۳۹۶

    خوبه ?

مطالب پیشنهادی