هوش مصنوعی گوگل دو برابر از سیری باهوش تر است

هوش مصنوعی گوگل دو برابر از سیری باهوش تر است

هوش مصنوعی گوگل دو برابر از سیری باهوش تر است

بر اساس یک تحقیق آکادمیک هوش مصنوعی گوگل تقریبا دو برابر دستیار مجازی سیری آی کیو دارد اما یک کودک شش ساله از هر دوی آنها باهوش تر است.

در این تحقیق که توسط سه محقق چینی صورت گرفته مشخص شد که آی کیوی AI گوگل در سال گذشته ۴۷.۲۸ بوده که از هوش مصنوعی موتور جستجوی بایدو با آی کیوی ۳۲.۹۲، بینگ با ۳۱.۹۸ و سیری با ۲۳.۹۴ بیشتر است.

این درحالی است که آی کیوی یک کودک شش ساله به صورت میانگین ۵۵.۵ و آی کیوی یک فرد ۱۸ ساله حدودا ۹۷ است.

گفتنی است که آی کیوی سیستم های گوگل و مایکروسافت نسبت به سال ۲۰۱۴ به مراتب بهتر شده اند. در آن سال امتیاز هوش مصنوعی گوگل ۲۶.۵ و مایکروسافت ۱۳.۵ بوده است.

مسابقه بین آلفاگو و بهترین بازیکن گو (یک بازی چینی) که با برتری آلفاگو پایان یافت

در این مقاله هوش مصنوعی کمپانی «DeepMind» (از شرکت های تابعه گوگل) به نام آلفاگو نیز مورد بررسی قرار گرفته است. محققان علی رغم عدم برآورد آی کیوی این برنامه اعلام کرده اند که هوش این سیستم از انسان کمتر است.

در این تحقیق برای مقایسه هوش مصنوعی سیستم های مختلف، توانایی آن ها در تسلط بر دانش، یادگیری و ایجاد راه حل مورد ارزیابی قرار گرفته است.

این سه شرکت بزرگ آمریکایی سرمایه گذاری های گسترده ای را در زمینه هوش مصنوعی صورت داده اند که می تواند پیشرفت های بزرگی را در زمینه تشخیص گفتار، شناسایی تصویر و غیره به همراه داشته باشد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل