ثبت رکورد جدید برای بیت کوین و ابراز نگرانی تحلیلگران از بی ثباتی آن

ثبت رکورد جدید برای بیت کوین و ابراز نگرانی تحلیلگران از بی ثباتی آن

پول مجازی بیت کوین با وجود هشدارهای متخصصین حوزه مبنی بر بی ثباتی این پول در آینده، صبح امروز (ساعت ۶:۳۰ به وقت تهران) به ارزش ۴۶۲۶ دلار رسید که این رقم در طول یک ماه گذشته بی سابقه بوده است.

ممنوعیت جذب سرمایه به صورت پول مجازی در چین یکی از عوامل اصلی بی ثباتی بیت‌کوین

البته بیت کوین در ماه های اخیر فراز و نشیب های بسیاری را طی کرده و با قیمت هایی کمتر از ۳۰۰۰ دلار تا بیش از ۵۰۰۰ دلار مورد معامله قرار گرفته است. در این بین پیش بینی افزایش ارزش بیت کوین تا ۶۰۰۰ دلار و ممنوعیت تأمین سرمایه با پول های مجازی در چین (دومین اقتصاد بزرگ دنیا)، از جمله مهم ترین مواردی هستند که تحلیلگران به عنوان عوامل عدم ثبات پول مورد بحث مورد اشاره قرار می دهند.

لازم به ذکر است که دولت ژاپن بر خلاف چین، استقبال خوبی از پول های مجازی داشته و حالا بسیاری از فروشگاه های این کشور بیت کوین را به عنوان مبلغ پرداختی در مقابل کالاها می پذیرند.

همچنین به گزارش سازمان ناظر خدمات مالی ژاپن، ۱۱ شرکت مختلف به صورت رسمی در زمینه مبادلات پول رمزنگاری شده در این کشور فعال هستند و بسیاری از سرمایه گذاران نیز به استفاده از بیت کوین علاقه نشان داده اند.

گفتنی است اواسط مرداد ماه انشعاب جدیدی از بیت کوین تحت عنوان «Bitcoin Cash» به وجود آمد که البته احتمال می رود به دلیل عدم استقبال کاربران، منجر به ایجاد انشعاب دیگری در ماه نوامبر شود که به گفته تحلیلگران، به بی ثباتی هرچه بیشتر بیت کوین کمک خواهد کرد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato