گوگل مدارکی دال بر دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا یافته

گوگل مدارکی دال بر دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا یافته

گوگل مدارکی دال بر دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا یافته

یک ماه پیش خبر پرداخت ۱۰۰ هزار دلار توسط یک شرکت روسی برای تبلیغات اثر گذار در انتخابات آمریکا در فیسبوک را در دیجیاتو خواندید. حالا بر اساس گزارش واشنگتن پست، گوگل مدارکی یافته که نشان می دهند آژانس های روسی از پخش تبلیغات در یوتیوب، موتور جستجوی گوگل، جیمیل و نیز شبکه تبلیغاتی دابل کلیک (DoubleClick ad) متعلق به این شرکت، برای اثر گذاری بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا استفاده کرده اند.

همچنین مشخص شده ماهیت گروهی که اقدام به پخش تبلیغات از طریق گوگل کرده، با افراد دخیل در تبلیغات فیسبوک متفاوت است. در نتیجه به نظر می رسد ابعاد دخالت های روسیه در انتخابات آمریکا بیش از آن باشد که قبلاً تصور می شد.

گوگل، مشغول بررسی قرارداد های تبلیغات کمتر از ۱۰۰ هزار دلار است

هنوز هیچ مقام رسمی شرکت گوگل در این خصوص اظهار نظری نکرده ولی بر اساس گزارش های منابع آگاه این کمپانی به منظور یافتن ردپای ترول های روسی، مشغول بررسی تمامی قراردادهای تبلیغاتی است که با مبلغ کمتر از ۱۰۰ هزار دلار انجام گرفته.

پیشتر توییتر بیش از ۲۰۰ اکانت مرتبط با تبلیغات کذب را مسدود کرده بود

لازم به ذکر است در سوء استفاده مشابهی که در مورد فیس بوک اتفاق افتاد، مارک زاکربرگ، مدیر عامل این شبکه اجتماعی رسماً عذر خواهی کرد. همچنین توییتر نیز پس از فشار های کنگره آمریکا، بیش از ۲۰۰ اکانت مرتبط با روسیه که به انتشار تبلیغات سیاسی یا اطلاعات کذب روی این پلتفرم اقدام می کردند را مسدود کرد. گفتنی است طبق بررسی های مشترک انجام شده توسط توییتر و کنگره آمریکا، روسیه بیش از ۲۷۴ هزار دلار برای تبلیغات انتخاباتی در توییتر صرف کرده اند.

لازم است یادآوری کنیم که پیش از این گوگل به واشنگتن پست اعلام کرده بود که دخالت روسیه در انتخابات ایالات متحده مشکل گوگل نیست و بررسی های انجام شده حکایت از عدم هر گونه سوء استفاده تبلیغاتی برای انتخابات به واسطه تمامی پلتفرمهای گوگل دارد. حالا تحقیقات جدید گوگل در مراحل ابتدایی است و هنوز تعداد اکانت ها و مقدار پول های رد و بدل شده مشخص نیست. برخی از گزارش ها حکایت از این دارد که میزان دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، بسیار بیشتر از آن است که تا کنون اعلام شده. گفتنیست از مدت ها پیش نیز شواهد غیر قابل انکاری به دست آمده بود که نشان می داد عوامل وابسته به روسیه در افزایش محبوبیت ترامپ در دوران انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ نقش بسزایی داشته اند.

ممکن است به مقالات زیر علاقه مند باشید:

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل