انتشار خبر کذب خرید اپل توسط گوگل؛ علت مشکلات فنی بوده

انتشار خبر کذب خرید اپل توسط گوگل؛ علت مشکلات فنی بوده

روز گذشته (ساعت ۵ عصر به وقت تهران) رسانه های خبری بازار سهام «Dow Jones» آمریکا اخباری مبنی بر خرید اپل توسط گوگل به قیمت ۹ میلیارد دلار را منتشر کردند که ۲ دقیقه بعد از وبسایت داو جونز حذف شد.

طبق اخبار جعلی داو جونز، قرار بود گوگل پس از انجام معامله به اپل پارک نقل مکان کند

در این خبر آمده بود که سال ۲۰۱۰ لری پیج مدیر عامل گوگل و استیو جابز مدیر عامل اپل طی یک جلسه محرمانه، قرارداد فروش اپل به گوگل را تدوین کرده اند و این موضوع در وصیت نامه استیو جابز نیز ذکر شده است. بر اساس خبر مذکور، قرار بود معامله مورد بحث امروز انجام شود و به هر یک از سهام داران گوگل به ازای هر سهم، ۹ سهم از اپل اختصاص یابد. در ضمن پس از پایان معامله، کمپانی گوگل به مقر کنونی اپل در کوپرتینو (اپل پارک) نقل مکان خواهد کرد.

مسلماً جعلی بودن خبر مورد اشاره برای فعالان بورس در همان نگاه اول مشخص می شود؛ اما نمودارهای داو جونز نشان می دهند که پس از انتشار این خبر، ارزش سهام اپل در حدود ۲ دلار افزایش داشته که به سرعت به حالت اصلی بازگشته است.

جالب است بدانید که عامل افزایش ارزش سهام اپل، محاسبات کامپیوترهای بازار بورس بر اساس الگوریتم های موجود و خبر خرید اپل توسط گوگل بوده که نشان می دهد توانایی تحلیل در سیستم های مذکور، هنوز با متخصصین حوزه فاصله قابل توجهی دارد.

لازم به ذکر است که «ویلیام لوییس» مدیر عامل داو جونز درباره اتفاق دیروز اظهار داشته:

داو جونز درباره انتشار اخبار غلط از طریق رسانه های خود بین ساعت های ۹:۳۴ تا ۹:۳۶ صبح (۱۷:۰۴ تا ۱۷:۰۶ به وقت تهران) متأسف است. مواردی که قرار نبود منتشر شوند، به علت بروز مشکلات فنی منتشر شدند.

با وجود حذف سریع مطالبی که برای آزمایش برخی فناوری ها نوشته شده بودند، نحوه پردازش اخبار و فرآیندها را در این حوزه مورد بازنگری قرار خواهیم داد. به خاطر این اشتباه از همه عذرخواهی می کنیم.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato