مایکروسافت و آمازون در مقابل گوگل؛ همکاری تازه دو رقیب دیرینه در زمینه هوش مصنوعی

مایکروسافت و آمازون در مقابل گوگل؛ همکاری تازه دو رقیب دیرینه در زمینه هوش مصنوعی

مایکروسافت و آمازون در کنار گوگل مطرح ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات مبتنی بر فضای ابری هستند و سال هاست که رقابت تنگاتنگی با هم دارند. حالا گویا مایکروسافت معتقد است که دشمنِ دشمن ما، می تواند دوست ما باشد! و در این راستا می خواهد یک دوستی طولانی را با رقیب دیرینه خود، آمازون، پی ریزی کند، تا در کنار یکدیگر بتوانند گوگل، قدرتمندترین شرکت در زمینه خدمات هوش مصنوعی در فضای ابری را از میدان به در کنند.

در این راستا به تازگی مایکروسافت و آمازون با همکاری یکدیگر نرم افزار «Gluon» را جهت ساخت هرچه راحت تر سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای توسعه دهندگان ارائه داده اند. لازم به ذکر است که ابزار جدید «گلوآن»، رایگان و متن باز است که این موضوع در آینده به توسعه هر چه بهتر این نرم افزار کمک شایانی خواهد کرد.

«جف بزوس»، مدیر عامل آمازون در کنار «ساتیا نادلا»، مدیر عامل مایکروسافت، قصد پی ریزی یک همکاری طولانی مدت را دارند.

به گفته کارشناسان تحول بزرگ بعدی در زمینه محاسبات ابری، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است. به همین دلیل انتظار می رود نرم افزار جدید، موجب پیشرفت بیش از پیش کسب و کار این دو کمپانی در زمینه خدمات مبتنی بر فضای ابری شود. در نهایت مایکروسافت و آمازون امیدوارند به واسطه Gluon بتوانند بر سلطه چندین ساله گوگل در زمینه هوش مصنوعی مبتنی بر فضای ابری پایان دهند.

لازم به یادآوری است که گوگل از قبل ابزار «TensorFlow» را برای تولید اپ های مبتنی بر یادگیری ماشین در اختیار توسعه دهندگان قرار داده. این ابزار نیز رایگان و منبع باز است. فراموش نکنیم که TensorFlow تنها در مدت کوتاهی پس از عرضه، توانست خود را در لیست ۵ ابزار برتر بین توسعه دهدگان در سایت میزبانی پروژه های منبع باز GitHub جای دهد. لذا به نظر می رسد گلوآن راه سختی را در رقابت با این رقیب پر طرفدار خود داشته باشد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato