پیش بینی فروش 10.5 میلیون دستگاه موبایل نوکیا از ابتدای عرضه جهانی تا نیمه سال 2018

پیش بینی فروش 10.5 میلیون دستگاه موبایل نوکیا از ابتدای عرضه جهانی تا نیمه سال 2018

بر اساس ادعای «تامی آهونن» (Tomi Ahonen)، مشاور پیشین بخش جهانی کسب و کار ۳G نوکیا، HMD Global شرکت مالک برند نوکیا، در بازه زمانی یک سال پس از عرضه جهانی موبایل های این برند، به مجموع فروش ۱۰.۵ میلیون تلفن هوشمند و غیر هوشمند دست خواهد یافت.

اطلاعات تحلیلی که از کارخانه های این برند استخراج شده حکایت از آن دارند که نوکیا در ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۷، موفق به فروش ۱۰۰ هزار دستگاه موبایل (شامل مدل های هوشمند و غیر هوشمند) شده که این تعداد با توجه به گذشت حدود یک سال از بازگشت برند نوکیا به دنیای اسمارت فون به لطف HMD Global با معرفی و عرضه نوکیا ۶ تنها در چین، خوب به نظر می رسد. در ادامه، فروش نوکیا در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ به ۱.۴ میلیون موبایل رسید و انتظار می رود در سه ماهه چهارم این عدد به ۲.۵ میلیون افزایش برسد. حالا به نظر می رسد موبایل های نوکیا تا نیمه سال ۲۰۱۸ به مجموع فروش ۱۰.۵ میلیونی دست یابند.

لازم به ذکر است که در سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی، هیچ محصولی از این شرکت در سطح بین المللی عرضه نشد؛ لذا دوره یک ساله مد نظر آقای آهونن، در واقع از زمان عرضه بین المللی یعنی حدود نیمه سال ۲۰۱۷، تا نیمه سال ۲۰۱۸ است.

موبایل جدید نوکیا ۳۳۱۰ که انتظار می رود فروش خوبی را تجربه کند.

آهونن همچنین پیش بینی کرده که در سه ماهه انتهایی سال جاری میلادی، اچ ام دی گلوبال موفق به فروش ۳.۵ میلیون اسمارت فون شود. او معتقد است که این تحلیل را بر اساس فاکتورهای متعددی انجام داده و افزوده که عرضه دو تلفن هوشمند در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷، توسط این برند و نیز نزدیک شدن به سال نوی میلادی موجب افزایش فروش و در آمد HMD Global خواهد شد.

گفتنی است HMD Global در حال حاضر فروش موفقی را در اسمارت فون های میان رده نوکیا ۳، ۵ و ۶ تجربه می کند و از سوی دیگر به نظر می رسد موبایل های غیر هوشمندی از جمله نوکیا ۳۳۱۰ جدید (بررسی دیجیاتو) نیز فروش بالایی را تجربه کنند. این استارتاپ فنلاندی همچنین قصد دارد بازار خود را به کشورهای بیشتری گسترش دهد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato