همه چیز درباره آیفون 13
هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی «ایران تله‌کام ۲۰۱۷» آغاز به کار کرد

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی «ایران تله‌کام ۲۰۱۷» آغاز به کار کرد

صبح امروز هجدهمین نمایشگاه ایران تله‌کام افتتاح شد؛ بزرگترین رویداد مخابراتی کشور با شرکت وزارت ارتباطات، اپراتورها، شرکت های داخلی و خارجی، تجهیزات مخابراتی و استارتاپ‌های گوناگون در بازه زمانی ۲۴ الی ۲۷ مهر در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

مراسم افتتاحیه با سخنرانی وزیر ارتباطات، «محمدجواد آذری جهرمی»، آغاز شد و او از حضور ۲۲۵ شرکت داخلی و ۱۰۲ شرکت خارجی خبر داد:

«حضور شرکت های معتبر خارجی در این نمایشگاه به معنی ارتقای صنعت مخابرات و فناوری کشور است و فرصت خوبی برای تعاملات بین المللی به شمار می‌رود تا سرمایه گذاری را در کشور بهبود ببخشیم.»

آذری جهرمی در ادامه از اصلاح تعرفه‌ها و روند توسعه بخش ثابت و همچنین تلاش برای آزادسازی مکالمه بین الملل از انحصار شرکت ارتباطات زیر ساخت خبر داد و افزود: «به باور من MVNO ها (اپراتورهای مجازی تلفن همراه) می توانند تا یک سال آینده ۵ درصد از سهم بازار را داشته باشند.»

برندهایی در حوزه تلویزیون اینترنتی ایجاد خواهد شد

وی با اشاره به شبکه ملی اطلاعات و تولید محتوای بومی به مقدار دو برابر فعلی از گسترش توسعه حوزه IPTV  خبر داد. وزیر ارتباطت معتقد است که این مسئله به رشد و تولید سریال و فیلم کشور به صورت اینترنتی و ایجاد برندهایی معتبر در این زمینه کمک شایانی خواهد کرد. جهرمی ضمن صحبت درباره پیشرفت صنعت مخابرات در طول سالیان فعالیت این سازمان، به تلاش برای رونق بیشتر آن در آینده تاکید کرد.

در ادامه «ناصرعلی سعادت»، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، ضمن تقدیر و تشکر از دولت دوازدهم برای توجه ویژه به صنعت ICT خبر داد:

از ابتدای شروع کار دولت جدید و انتصاب وزیر ارتباطات شاهد اقدامات درخور توجهی بودیم که مدت هاست فعالان این حوزه منتظر آنها بودند. مهندس جهرمی با تدوین برنامه و ارائه آمار و شاخص ها سعی در پیشرفت ICT کشور دارد و موضوعاتی چون اقتصاد دیجیتالی را برای نخستین بار مطرح ساخته است. موضوعی که بی شک بخش خصوصی بازیگران اصلی آن هستند. بخش خصوصی همواره از بخش دولتی جلوتر حرکت کرده و مشکلی که در این سال‌های اخیر به چشم می خورد جلوگیری و تدوین قوانینی سخت گیرانه برای آنهاست. ما هنوز یک مدل تجاری مدون و برنامه ریزی شده برای اقتصاد جامعه در زمینه ICT نداریم.

سعادت درباره احتمال ادغام دو نمایشگاه الکامپ و تله کام در سال های آینده گفت.

سعادت در پایان به امضای تفاهمنامه‌ای بین وزارت ارتباطات و نظام صنفی رایانه‌ای اشاره کرد و از برگزاری دو نمایشگاه الکامپ و تله کام به طور همزمان در سال آینده و احتمال ادغام این دو در سال‌های بعدی خبر داد. مسئله‌ای که البته فواید و چالش‌های خاص خود را دارد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato