ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تهدید هوش مصنوعی
کسب و کار

6 توصیه ایلان ماسک برای افزایش بازدهی

در دورانی که اکثر افراد از کمبود وقت گلایه می کنند، ایلان ماسک همزمان سه شرکت بزرگ تسلا، اسپیس اکس و سولارسیتی را اداره کرده و در عین حال یکی از موفق ترین مدیران عامل در ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۲۴ مهر ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۰

در دورانی که اکثر افراد از کمبود وقت گلایه می کنند، ایلان ماسک همزمان سه شرکت بزرگ تسلا، اسپیس اکس و سولارسیتی را اداره کرده و در عین حال یکی از موفق ترین مدیران عامل در جهان است. او راز موفقیت خود را شش اصلی عنوان کرده است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

1. استفاده از ایمیلماسک از روش های ارتباطی بدون نیاز به مکامله همزمان همچون ایمیل و پیامک استفاده می کند. اجتناب از تماس تلفنی یا تصویری به او اجازه می دهد امور روزانه اش را مطابق برنامه ریزی قبلی به پیش ببرد.

2. در دسترس نبودناو وقت خود را به سادگی در اختیار افراد خارج از شرکت قرار نمی دهد. علاوه بر این از یک ایمیل مخفی استفاده کرده و بدین ترتیب مجبور نیست وقت خود را صرف خواندن ایمیل های متفرقه کند.

3. انجام همزمان چند کارماسک انجام چند کار همزمان را به گونه ای که در یکدیگر تداخلی ایجاد نکنند دسته بندی می خواند. برای مثال حین برگزاری جلسات، از طریق موبایل به امور مربوط به کسب کار می پردازد یا پیام های کاری را حین بازی با بچه ها ارسال می کند. اگرچه درستی چنین کارهایی جای بحث دارد، اما ظاهرا باعث افزایش بازدهی او شده اند.

4. برنامه ریزی بهینهرییس کمپانی تسلا با طراحی یک برنامه بهینه تمام وقت کاری خود را به بخش های 5 دقیقه ای تقسیم کرده است. او می گوید:

بهترین توصیه ای که میتوانم به شما بکنم این است که هیشه به دنبال راه هایی برای بهتر انجام دادن کارها باشید.

5. درک اصول اساسی

ماسک از یک روش ساده برای درک مسائل استفاده می کند. او به جای اینکه وقت خود را صرف یادگیری جزئیات کند، اصول اساسی آن ها را درک کرده و در زمان خود صرفه جویی می کند:

سعی کنید دانش را مثل یک درخت در نظر بگیرید و پیش از یادگیری برگ ها و شاخه های کوچک، اصول نهفته در ساقه و شاخه های اصلی را درک کنید.

6. خواب کافی

او با وجود علاقه شدید به کار، به استراحت نیز بسیار اهمیت داده و در شبانه روز حداقل شش ساعت را به خواب اختصاص می دهد. علاوه بر این دو فنجان قهوه و کیک های رژیمی نیز مهمان پای ثابت وعده های غذایی او هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • iranrooyesh
    iranrooyesh | ۲۶ مهر ۱۳۹۶

    بسیار عالی http://iranrooyesh.ir/

مطالب پیشنهادی