پیکسل 2 و پیکسل 2 XL بیش از 17 هزار آهنگ را به صورت آفلاین شناسایی می کنند

پیکسل 2 و پیکسل 2 XL بیش از 17 هزار آهنگ را به صورت آفلاین شناسایی می کنند

شرکت گوگل در زمان معرفی موبایل های جدید پیکسل ۲ و پیکسل ۲ XL تأکید زیادی روی توانایی های هوش مصنوعی محصولات جدید خود داشت که یکی از این ویژگی ها، قابلیت «Now Playing» برای شناسایی آفلاین موزیک در حال پخش (در محیط) است.

آفلاین بودن Now Playing در کاهش مصرف باتری مؤثر است

فراهم کردن ویژگی مورد اشاره به صورت آفلاین و دائم (مانند نمایشگر همیشه روشن) باعث شده مصرف انرژی دستگاه نسبت به استفاده از گزینه های آنلاین بهبود چشمگیری پیدا کند؛ اما با این حال مسلماً دیتابیس موجود در تلفن های هوشمند گوگل محدود بوده و همه آهنگ های موجود از تمام خوانندگان و نوازندگان دنیا را پوشش نخواهد داد.

تیم «XDA-Developers» نیز برای آگاهی از وسعت پایگاه داده آهنگ های قابل شناسایی توسط هوش مصنوعی گوگل، پژوهشی انجام داده و نتیجه گرفته قابلیت «Now Playing» در پیکسل های جدید توانایی شناسایی ۱۷۳۰۰ موزیک مختلف را بدون نیاز به اینترنت دارند.

جالب اینجاست که تیم XDA موفق شده فهرست آهنگ های قابل شناسایی را در قالب یک فایل ۵۳ مگابایتی از پیکسل ۲ استخراج کند که می توانید محتویات آن را به صورت دسته بندی شده در اینجا مشاهده کنید.

گفتنی است بر اساس گزارشات موجود، گوگل قصد دارد در آینده با اضافه کردن مشخصات موزیک های بیشتر به دیتابیس پیکسل های جدید (به صورت آپدیت OTA)، تجربه کاربری ویژگی «Now Playing» را غنی تر کند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato