افزایش عجیب آمار تلفات رانندگی در آمریکا؛ نبرد تکنولوژی با خطای انسانی

هر ساله سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا (NHTSA) با جمع آوری داده های لازم، اطلاعاتی را درباره سوانح جاده ای، تعداد افراد صدمه دیده و دلایل تصادفات در ایالات متحده را منتشر می کند.

این سازمان اخیرا گزارش مربوط به سال 2016 میلادی را منتشر نموده که حاوی نکات جالبی است. بر این اساس در سال گذشته، 37,461 آمریکایی در تصادفات جاده ای کشته شده اند که از 2007 به این طرف، خون بارترین سال محسوب می شود. در آن سال 41,259 نفر در سوانح جاده ای جان خود را از دست داده بودند، اما بعد از آن این آمار مدام روندی کاهشی داشت.

آمار کشته های سال 2016 آمریکا 5.6 درصد نسبت به سال 2015 افزایش یافته است که این مساله می تواند نگرانی هایی را به دنبال داشته باشد. اما سوال مهم این که دلیل صعودی بودن تلفات جاده ای در آمریکا چیست؟

شاید برخی عدم تمرکز و حواس پرتی رانندها به خاطر استفاده از تلفن همراه، انواع گجت های هوشمند یا کار با سیستم های اینفوتینمنت پیچیده را علت اصلی این موضوع بدانند، اما باید بگوییم که اصلا اینگونه نیست؛ زیرا طبق گزارش NHTSA تعداد کشته های ناشی از تصادفات رخ داده به دلیل حواس پرتی رانندگان با 3,450 مورد به اندازه 2.2 درصد کمتر از قبل شده، میزان مرگ و میر ناشی از خواب آلودگی رانندگان نیز با 3.5 درصد کاهش به 803 مورد نزول پیدا کرده است.

در سوی مقابل میزان کشته های مربوط به رانندگی در حالت مستی با 1.7 درصد افزایش به 10,497 مورد رسیده؛ همچنین تعداد 10,111 نفر به دلیل سرعت غیر مجاز از دنیا رفته اند.

در سال گذشته 5,987 عابر پیاده قربانی تصادف با وسایل نقلیه موتوری شده اند که از سال 1990 این بیشترین میزان به شمار رفته و 9 درصد نسبت به سال 2015 رشد داشته،. قربانیان نبستن کمربندی ایمنی نیز با 4.6 درصد رشد به 10,428 نفر رسیده است.

در جدول زیر می توانید آمار کامل مربوطه را مشاهده فرمایید.

آمار تلفات جاده ای ایالات متحده در سال 2016
دلیل تصادفتعداد جان باختگانرشد نسبت به سال 2015
حواس پرتی3,450 نفرمنفی 2.2 درصد
خواب آلودگی803 نفرمنفی 3.5 درصد
مستی10,497 نفرمثبت 1.7 درصد
سرعت غیر مجاز10,111 نفرمثبت 4 درصد
نبستن کمربند ایمنی10,428 نفرمثبت 4.6 درصد
سانحه برای موتورسواران5,286 نفرمثبت 5.1 درصد
برخورد با عابرین پیاده5,987 نفرمثبت 9 درصد
سانحه برای دوچرخه سواران840 نفرمثبت 1.3 درصد

هر چند گزارش NHTSA از افزایش 2.2 درصدی در میزان مسافت پیموده شده در جاده های آمریکا حکایت دارد، اما آمار و مرگ و میر با آن متناسب نیست. طبق این گزارش به ازای هر 100 میلیون مایل مسافرت خودرویی 1.18 مرگ در جاده های ایالات متحده اتفاق می افتد. بد نیست اشاره کنیم آمار تلفات جاده ای در سال 2015، برابر با 8.4 درصد نسبت به سال 2014 افزایش یافته بود.

با وجود پیشرفت های حاصل شده و ارتقای ایمنی وسایل نقلیه، افزایش مرگ و میر جاده ای در ایالات متحده می تواند علامت سوال های زیادی را ایجاد کند. مساله وقتی جالب می شود که بدانیم این کشور از لحاظ حمل و نقل و استانداردهای خودرویی در سطح بسیار بالایی قرار داشته و اتومبیل های فروخته شده در این کشور باید با سربلندی سخت ترین تست های تصادف را پشت سر بگذارند.

شاید آمارهای این چنینی هستند که باعث شده اند هم مقامات سیاسی و هم خودروسازان تاکیده ویژه ای بر روی توسعه فناوری خودران داشته باشند. بر اساس برنامه ریزی ها، آمریکایی ها قصد دارند تا سال 2046 میزان تلفات جاده ای را به صفر برسانند.

ناگفته نماند درست است که میزان تلفات جاده ای سالانه در ایالات متحده بیشتر از بسیاری از کشورهاست، اما از لحاظ شاخص "تعداد کشته ها به ازای هر صد هزار نفر"، با میانگین 11.59 وضعیت مطلوبی دارد.

همچنین از لحاظ شاخص های "کشته ها به ازای هر صد هزار وسیله نقلیه موتوری" و "کشته ها به ازای یک میلیارد کیلومتر رانندگی" از شرایط مناسبی برخوردار است.

نگاهی مجدد به دلایل سوانح جاده ای در ایالات متحده نشان می دهد که عوامل انسانی مثل رانندگی در حالت مستی، عدم رعایت سرعت مجاز و نبستن کمربند ایمنی به طور قابل ملاحظه ای سبب افزایش میزان تلفات جاده ای می شوند؛ این در شرایطی است که خودروهای حاضر در سوانح رخ داده در جاده ها و خیابان های آمریکا، عمدتا دارای ایمنی مناسبی هستند.

تصادف وحشتناک ب ام و M3 در فلوریدا؛ این حادثه که 6 سال پیش رخ داد، منجر به مرگ راننده 29 ساله شد

بنابراین می توان اینگونه نتیجه گرفت که پایبندی به قانون، رعایت نکات ایمنی و پرهیز از رفتارهای خطرناک در پشت فرمان تا حد قابل توجهی در پیشگیری از سوانح و در نتیجه کمتر شدن تلفات جاده ای موثر است؛ حال فرقی نمی کند این فرمان متعلق به خودرویی مثل پراید باشد، یا متعلق به خودرویی مثل فورد، شورولت و یا حتی مرسدس بنز S کلاس.

تصادف شدید مرسدس S550 مدل 2009 یکی از ایمن ترین خودروهای جهان؛ در این حادثه که در فوریه امسال در نیویورک اتفاق افتاد، متاسفانه دو برادر جان خود را از دست دادند

البته این موضوع هرگز به معنای کوتاهی در ساخت خودروهای ایمن و مقصر دانستن راننده در هر شرایط نیست. همانطور که رانندگان وظیفه دارند با رعایت قوانین از احتمال بروز سوانح بکاهند، خودروسازان نیز موظف هستند با تولید اتومبیل های استاندارد، اشتباهات احتمالی رانندگان را جبران نموده و نقشی مثبت در کاهش شدت صدمات وارده به سرنشینان ایفا کنند. جاده های استاندارد نیز عامل دیگری است که می تواند مکمل نقش رانندگان و خودروسازان باشد.

در کشور ما خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته، در سال های اخیر میزان جان باختگان در سوانح جاده ای همواره سیر نزولی داشته است.

با این حال در مقایسه با جمعیت، خودروهای حاضر در جاده ها و سفرهای انجام شده آمار مرگ و میر تصادفات کماکان زیاد بوده و هر سال تعداد زیادی از خانواده های ایرانی داغدار می شوند.

امیدواریم با رعایت بهتر قوانین راهنمایی و رانندگی، ساخت خودروهای استاندارد و حذف نقاط پر خطر در جاده ها شاهد به حداقل رسیدن جان باختگان در تصادفات باشیم؛ این مساله میسر نمی شود جز با همکاری همه ما مردم، خودروسازان و مسئولین.

مطالب مرتبط

کوچکترین کراس‌اوور هیوندای رکورد ایمنی موسسه IIHS را شکست

تقریبا یک سال پیش و در نمایشگاه خودروی نیویورک بود که هیوندای از کراس‌اوور پایین‌رده خود با نام ونیو (Venue) پرده‌برداری کرد. این کراس‌اوور کوچک بر مبنای پلتفرم اکسنت توسعه یافته و در سگمنت B یا همان sub-compact جای می‌گیرد.ونیو از همان ابتدای ورود به بازار به خاطر ارزش بالایی که در قبال رقم پرداختی... ادامه مطلب

تعلیق گواهینامه راننده تسلا مدل 3 به خاطر تنظیم برف‌پاک‌کن با نمایشگر لمسی

بهره‌گیری از نمایشگرهای لمسی بزرگ در کابین خودروها رو به گسترش بوده و بسیاری از شرکت‌ها به پیروی از تسلا، محصولات آتی خود را با چنین صفحاتی راهی بازار خواهند کرد. اگرچه برخی کارشناسان معتقدند نصب نمایشگرهای بزرگ انجام تنظیمات مختلف و در کل استفاده از خودروها را راحت‌تر می‌کند، اما در مقابل برخی دیگر... ادامه مطلب

نوآوری جدید مرسدس بنز S کلاس؛ محور عقب فرمان‌پذیر و افزایش ارتفاع پیش از تصادف

با نزدیک شدن به زمان رونمایی از نسل جدید S کلاس، مرسدس بنز گاه و بیگاه به برخی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های پیشرفته این سدان تشریفاتی می‌پردازد. در تازه‌ترین اقدام این چنینی، خودروساز اشتوتگارتی نگاهی به راحتی، مانورپذیری و ایمنی S کلاس W223 داشته است.نسل آتی S کلاس همچون همیشه پیشرفته‌ترین سدان مزین به نشان... ادامه مطلب

اولین ایربگ مخصوص سرنشینان صندلی عقب؛ نوآوری تازه مرسدس بنز S کلاس جدید

دوم سپتامبر امسال (12 شهریورماه) جهان خودرو شاهد یک اتفاق بسیار مهم خواهد بود. در این روز کمپانی مرسدس بنز از نسل جدید گل سر سبد محصولات خود یعنی S کلاس پرده‌برداری خواهد کرد. این نسل پس از هفت سال جایگزین نسل ششم شده و کد W223 را روی اتاق خود خواهد داشت.اشتوتگارتی‌ها برای استقبال از... ادامه مطلب

کاهش 50 درصدی آمار مرگ و میر جاده‌ای با استفاده از چند تکنولوژی

طبق آمار سال گذشته، در تصادفات رخ داده در خیابان‌ها و جاده‌های ایالات متحده، 38,800 نفر جان خود را از دست داده‌اند. اگر چه این رقم برای سومین سال متوالی نزولی بوده، ولی کارشناسان معتقدند تلفات جاده‌ای در آمریکا بسیار بالا بوده و باید اقدامات بیشتری را جهت کاهش آمار مربوطه انجام داد.یافته‌های نشریه کنسیومر... ادامه مطلب

صفحه نمایش دردسرساز؛ آغاز تحقیقات NHTSA بر روی صفحه نمایش محصولات تسلا

اداره ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا موسوم به NHTSA پرونده جدیدی برای صفحه نمایش‌های عظیم الجثه تسلا مدل S که بین سال های 2012 تا 2015 بر روی خط تولید قرار گرفته بودند باز کرده است.این مدل‌ها به احتمال زیاد دارای نقص در بخش حافظه فلش بوده که خرابی دوربین دید عقب و نمایشگر را به... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟