ارزش بیت کوین از 6000 دلار عبور کرد

ارزش بیت کوین از 6000 دلار عبور کرد

ارزش بیت کوین از 6000 دلار عبور کرد

تقریباً ۲ ماه پیش بود که تحلیلگران شرکت مشاوره ای «Fundstrat» پیش بینی کردند ارزش پول مجازی «بیت کوین» در سال ۲۰۱۸ میلادی به بیش از ۶۰۰۰ دلار برای هر واحد افزایش خواهد یافت.

ارزش هر بیت کوین در بالاترین میزان ۶۱۳۷ دلار بوده است

اکنون اما خبر می رسد که پیش بینی مورد اشاره زودتر از موعد به حقیقت پیوسته و قیمت هر سکه مجازی بیت کوین امروز به بالاتر از ۶۰۰۰ دلار رسیده؛ به طوری که در بالاترین میزان، هر بیت کوین ارزشی معادل ۶۱۳۷ دلار داشته است (قیمت لحظه ای بیت کوین). البته هنوز علت اصلی این افزایش قیمت مشخص نشده اما با توجه به آمار موجود، ارزش بیت کوین نسبت به نخستین روز سال ۲۰۱۷ تقریباً ۵ برابر شده که این افزایش در طول ۳۶۵ روز گذشته برابر ۸۴۵ درصد بوده است.

جالب است بدانید که در این میان «ساتوشی ناکاموتو» خالق بیت کوین که هویتی مجهول دارد، بیشترین بهره را از افزایش قیمت پول مجازی خود برده چرا که بر اساس برخی گزارشات، او (یا این گروه) در نخستین روزهای معرفی بیت کوین که استخراج آن به سختی این روزها نبود، ۹۸۰ هزار بیت کوین استخراج کرده اند که حالا ارزشی نزدیک به ۶ میلیارد دلار خواهد داشت.

گفتنی است پس از افت ارزش بیت کوین به ۲۹۰۰ دلار در ۲۴ شهریور امسال، قیمت این پول مجازی روز به روز افزایش یافته و پیش بینی می شود با ایجاد انشعاب جدید آن تحت عنوان «Bitcoin Gold» در هفته های آتی، ارزش شاخه اصلی بیت کوین باز هم افزایش یابد.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل