ظرافت و مهندسی؛ ماکت 9300 دلاری موتور و گیربکس بوگاتی شیرون

ظرافت و مهندسی؛ ماکت 9300 دلاری موتور و گیربکس بوگاتی شیرون

ظرافت و مهندسی؛ ماکت 9300 دلاری موتور و گیربکس بوگاتی شیرون

کمپانی بریتانیایی آمالگام (Amalgam) که به خاطر تولید اتومبیل های ماکت و لوازم جانبی شهرت پیدا کرده، چندی پیش در ابتکاری جالب از مدل موتور ۸ لیتری ۱۶ سیلندر و گیربکس ۷ دنده بوگاتی شیرون رونمایی کرد.

این ماکت در مقیاس ۱:۴ ساخته شده و از جزئیات بسیار بالایی برخوردار است. آنطور که در سایت آمالگام آمده، ۲۵۰۰ ساعت برای طراحی و توسعه قسمت های مختلف پیشرانه شیرون صرف شده که در نوع خود کم نظیر است. هر نمونه از این ماکت ها ۱۰۴۰ قطعه جداگانه دارد که مونتاژ کردن آنها ۲۲۰ ساعت زمان می برد.

به منظور رعایت جزئیات و دقت حداکثری، تیم آمالگام همکاری های نزدیکی را با تیم طراحی بوگاتی داشته تا همه اجزا دقیقا مطابق با نمونه های اصلی باشند؛ این مساله تا جایی پیش رفته که حتی بارکدها و برچسب های موجود نیز عینا همان هایی هستند که بر روی پیشرانه شیرون دیده می شوند. مطابقت این ماکت با موتور و گیربکس اصلی شیرون به حدی است که کمپانی بوگاتی آن را تایید کرده است.

با ۴۴ سانتی متر طول و ۲۲ سانتی متر ارتفاع، این ماکت بسیار گران قیمت می تواند یک هدیه فوق العاده ارزشمند برای مالکین بوگاتی شیرون یا علاقه مندان به این شاهکار صنعت خودرو باشد. البته اگر قصد خرید این ماکت استثنایی را داشته باشید باید رقمی استثنایی نیز برای خرید آن پرداخت کنید، چرا که کمپانی آمالگام برای آن قیمت باورنکردنی ۹,۳۶۵ دلار را در نظر گرفته است!

گفتنی است پیش از این آمالگام از ماکت ابر اتومبیل بوگاتی شیرون نیز رونمایی کرده بود. این ماکت در مقیاس ۱:۸ بوده و دقیقا بر اساس داده هایی دریافتی از کمپانی بوگاتی ساخته شده است.

برای طراحی و تولید ماکت شیرون نیز ۳۰۰۰ ساعت زمان صرف شده و ساخت هر نمونه ۳۰۰ ساعت زمان می برد. ماکت این سوپر اتومبیل فرانسوی در نسخه های مختلفی در دسترس است که ارزان ترین آن ۱۰,۱۶۰ دلار و گران ترین نسخه با امکان شخصی سازی کامل رنگ بدنه و کابین ۱۲,۵۶۰ دلار قیمت دارد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل