نرم افزار Adobe Sensei تصاویر سیاه و سفید را به رنگی تبدیل می کند

نرم افزار Adobe Sensei تصاویر سیاه و سفید را به رنگی تبدیل می کند

تبدیل تصاویر سیاه و سفید به رنگی همواره یکی از چالش های بسیاری از گرافیست ها بوده؛ برای ساده تر کردن این فرایند، شرکت ادوبی به تازگی نرم افزاری را معرفی کرده که به کمک آن می توان بدون کارهای عجیب و غریب و پیچیده معمول، تصاویر مذکور را رنگی کرد.

این شرکت در رویداد «Adobe MAX 2017» که به تازگی برگزار شده بود، از نرم افزار «Adobe Sensei» که بر پروژه هوش مصنوعی «Scribbler» این شرکت مبتنی است، رونمایی کرد. Sensei نه تنها می تواند تصاویر قدیمی سیاه و سفید را رنگی کند، بلکه قابلیت تشخیص سایه ها و بافت های موجود در نقاشی ها و نیز تبدیل آنها به یک نقاشی رنگی را نیز دارد.

نمونه ای از تصویر تبدیل شده که در رویداد شرکت ادوبی نمایش داده شد.

به منظور توسعه این فناوری، محققان با استفاده از یادگیری عمیق (شاخه ای از یادگیری ماشینی بر اساس مجموعه ای از الگوریتم ها) و با کمک ده ها هزار تصویر چهره انسان ها، نرم افزار مذکور را آموزش دادند. برخی از این تصاویر، سیاه و سفید و برخی دیگر رنگی بودند. نرم افزار مذکور با مقایسه کردن اختلافات عکس های رنگی با سیاه و سفید، به مرور توانست نحوه تبدیل را یاد بگیرد.

لازم به ذکر است که نرم افزار مذکور در حال حاضرمحدودیت هایی در کارکرد دارد؛ به عنوان نمونه، فعلاً تنها قادر به تغییر رنگ خودکار تصاویر چهره افراد است و تمام بدن فرد یا حتی محیط اطراف را نمی تواند ویرایش کند.

این نرم افزار همچنان در حال توسعه است و به مرور قابلیت های فعلی آن بهبود خواهد یافت و در عین حال امکانات بیشتری به آن افزوده خواهد شد. البته تا همین مرحله ویرایش هم برای بسیاری از گرافیست ها به اندازه کافی هیجان انگیز به نظر می رسد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato