پورشه911 Turbo S Exclusive رکورد سرعت رسمی خود را شکست [تماشا کنید]

پورشه911 Turbo S Exclusive رکورد سرعت رسمی خود را شکست [تماشا کنید]

بی تردید ۹۱۱ یکی از شاخص ترین و محبوب ترین خودروهای تاریخ آلمان است. این اتومبیل اسپرت در طول نسل های متمادی اگر چه از لحاظ ظاهری تغییرات بسیار کمی را به خود دیده، اما به لحاظ فنی همواره جهش های بزرگی به سمت جلو داشته است.

نسل فعلی ۹۱۱ که با کد ۹۹۱ شناخته می شود، در نسخه های متفاوتی به فروش می رسد. ۹۱۱ توربو S Exclusive یکی از نسخه های جدید است که چند ماه پیش با مشخصاتی در خور توجه معرفی شد.

اخیرا یکی از مجلات آلمانی به نام Sport Auto به سراغ این نسخه هیجان انگیز رفته و سعی کرده توانایی های آن را به طور کاملا جدی محک بزند. در تست های انجام شده در مسیر مستقیم، ۹۱۱ توربو  S Exclusive نهایت سرعت ۳۴۳ کیلومتر در ساعت را ثبت کرد که بسیار قابل تحسین است.

نکته جالب توجه اینکه حداکثر سرعت این نسخه از ۹۱۱ هنگام معرفی ۳۳۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده بود! این چندمین بار است که یک خودروی آلمانی به سرعتی بیشتر از آنچه که ذکر شده دست پیدا می کند.

این خودروی دیفرانسیل عقب در پیست هاکنهایم (Hockenheim) نیز مورد آزمایش قرار گرفت و توانست رکورد ۱:۰۷.۳۰ را از خود بر جای بگذارد. برای مقایسه بد نیست بدانید لامبورگینی هوراکان زمان ۱:۰۷.۵۰ را در این پیست ثبت نموده که با این حساب ۹۱۱ توربو  S Exclusive اندکی از آن سریع تر است.

اما در سوی مقابل فراری ۴۸۸ GTB عملکرد بهتری نسبت به رقیب آلمانی داشته و رکورد ۱:۰۷.۰۰ را در پیست هاکنهایم ثبت نموده است. مکلارن ۶۷۵LT دیگر خودروی اسپرت انگلیسی برای پیمودن یک دور پیست مذکور به ۱:۰۷:۲۰ زمان نیاز دارد.

در مقایسه با ۹۱۱ Turbo S، موتور نسخه Exclusive ارتقا یافته و قدرت آن با ۲۷ واحد افزایش به ۶۰۷ اسب بخار رسیده است. البته گشتاور آن تغییری پیدا نکرده و در ۷۵۰ نیوتن متر ثابت باقی مانده است.

کمپانی پورشه برای خاص تر کردن این نسخه از ۹۱۱، آپشن ها و لوازم جانبی ویژه ای را برای آن در نظر گرفته که برخی از آنها عبارتند از ساعت اختصاصی ساخت پورشه دیزاین به قیمت ۹,۹۵۰ یورو، چمدان های چند تکه به قیمت ۵,۴۷۴ یورو و رینگ های فیبر کربنی با قیمت باورنکردنی ۱۵,۲۳۲ یورو! بهای خودرو نیز در آلمان از ۲۵۹,۹۹۲ یورو آغاز می شود.

ناگفته نماند پورشه ۹۱۱ Turbo S Exclusive Series شتابی برابر با ۲.۹ ثانیه داشته و برای تولید به تعداد ۵۰۰ دستگاه برنامه ریزی شده است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato