بوئینگ تولید بزرگ ترین جت دو موتوره جهان را آغاز کرد

بوئینگ تولید بزرگ ترین جت دو موتوره جهان را آغاز کرد

کمپانی بوئینگ اخیراً تولید تازه ترین هواپیمای خود را آغاز کرده که تماماً بدون دخالت دست انسان تولید می شود. این کمپانی به تازگی جمعی را به خط تولید خود در واشنگتن دعوت کرده تا شاهد رباتی تک دست باشند که به عنوان نخستین گام اسمبلی، باله ای ۳۳ متری را روی بدنه عظیم نسخه آزمایشی ۷۷۷X سوار می کند؛ هواپیمایی که بزرگترین و مقرون به صرفه ترین جت دو موتوره جهان خواهد بود و در سال ۲۰۱۹ به پرواز در می آید.

۷۷۷X که در نمایشگاه Dubai Airshow سال ۲۰۱۳ معرفی شد، با اتکا بر مهندسی و ابداعات داخلی بوئینگ ۷۷۷ و ۷۸۷ دریم لاینر تولید می گردد. با قیمت ۳۵۰ میلیون دلار، ۷۷۷X دو موتوره در دو مدل ۷۷۷۸ و ۷۷۷۹ عرضه می شود که هرکدام قادر به پیمایش مسیری ۱۶ هزار کیلومتری بوده و ۳۵۰ الی ۴۲۵ مسافر را در خود جای می دهند.

اما چیزی که از ۷۷۷X را از سایر همتایانش متمایز می کند، باله های سبک وزن آن است که از ترکیبی شامل ۶۴۴ کیلومتر نوار کربن عمل آورده شده در اتوکلاوی مخصوص بهره می برد. نتیجه نهایی، افزایش ۷ متری فاصله میان انتهای دو بال و رسیدن آن به ۷۲ متر است. این ویژگی به هواپیما اجازه می دهد تا استفاده بهینه از سوخت را به حداکثر برساند و از طرف دیگر، موتور توربوفن GE9X با رانشگر تازه خود تا ۱۰ درصد بهینه تر از تمام مدل های پیشین ظاهر می شود.

علاوه بر این ها، نوک بال های ۷۷۷X تاشو هستند و به همین خاطر، می توان از آن در گیت های هواپیمایی استاندارد استفاده کرد. از دیگر مشخصاتی که بوئینگ درباره آن ها صحبت کرده می توان به پنجره های بزرگ تر برای تماشای هرچه بهتر محیط بیرونی، نورپردازی تازه داخل هواپیما و فضای بیشتر بالای صندلی برای حمل ساک های مسافرتی اشاره کرد. در حال حاضر بوئینگ ۳۲۶ سفارش از سوی خطوط هوایی گوناگون مانند لوفت هانزا، اتحاد، امارات، قطر، سنگاپور و غیره دریافت کرده است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato