قاضی پرونده اپل علیه سامسونگ از این پرونده خسته شده است

قاضی پرونده اپل علیه سامسونگ از این پرونده خسته شده است

چند روز پیش در خبرها خواندیم که پرونده نقض حقوق پتنت میان اپل و سامسونگ مجدداً به دادگاه منطقه کالیفرنیای شمالی منتقل شده است تا تکلیف میزان خسارتی که سامسونگ باید به اپل بپردازد مشخص شود. این خسارت در ابتدا ۱ میلیارد دلار تعیین شده بود اما وکلای سامسونگ توانستند آن را به ۳۳۹ میلیون دلار کاهش دهند که سال گذشته میلادی به اپل پرداخت شد.

اما از آن جایی که دادگاه عالی حکم داد خسارت باید براساس پتنت مورد نقض و نه فروش کامل موبایل تعیین شود، سامسونگ درخواست تجدید نظیر کرد تا خسارت را بیش از پیش کاهش دهد و حالا دادگاه با این درخواست کره ای ها موافقت کرده است.

دادگاه بعدی این دو کمپانی قرار است در روز ۱۴ ماه مه برگزار شود و لوسی کوه، یکبار دیگر روی صندلی قضاوت آن خواهد نشست. این هشتمین سالی است که پرونده اپل و سامسونگ باز بوده و ظاهراً کوه دیگر از آن خسته شده است. وی روز گذشته در بیانیه ای گفته است: «ترجیح می دهم که تا زمان بازنشستگی ام، این کار را ادامه ندهم. می خواهم این پرونده یکبار برای همیشه بسته شود». قاضی کوه در ادامه گفته است که اجازه یک تجدید نظر کامل را نخواهد داد.

اگرچه دادگاه عالی ایالات متحده خط مشی تازه ای برای محاسبه خسارت سامسونگ برای سایر دادگاه ها تعیین کرد (که احتمالاً به بازگردانی بخشی از پول سامسونگ توسط اپل منجر می شود)، بالاترین مقامات قضایی این کشور چگونگی محاسبه خسارت را مشخص نکرده اند. بنابراین این وظیفه برعهده دادگاه محلی است و امید می رود که رقم نهایی، هم سامسونگ و هم اپل را راضی کند تا برای همیشه از پرونده ای که نزدیک به یک دهه طول کشیده دست بکشند.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato