مجله امضا شده توسط استیو جابز 50 هزار دلار به فروش رفت

مجله امضا شده توسط استیو جابز 50 هزار دلار به فروش رفت

چند هفته پیش در دیجیاتو خواندید که یک نسخه مجله Newsweek که توسط استیو جابز فقید، امضا شده بود، قرار است در حراجی به فروش رود. حالا این مجله که تاریخ آن مربوط به ماه اکتبر سال ۱۹۸۸ است، در حراجی «RR» به قیمت ۵۰،۵۸۷ دلار به فروش رفته است. مجله مذکور متعلق به «دایان ویلیامز» (Diane Williams) بوده که در سال ۱۹۸۸ به عنوان فروشنده ارشد کمپانی نرم افزاری لوتوس کار می کرده و در مراسم معرفی کامپیوتر مدل «نکست» از جابز خواسته که آن را برای وی امضا کند.

خانم ویلیامز پس از رونمایی از این مجله، در مورد خاطره ملاقات با جابز گفت که جابز پشت میزی در نزدیکی وی نشست و ویلیامز از او درخواست کرد که در صورت امکان، مجله را امضا کند؛ ولی جابز پاسخ داد: «من عکس امضا نمی کنم».

پس از آن خانم ویلیامز درخواست می کند که برایش متنی را بنویسد. سپس جابز تردید می کند و در نهایت روی یکی از نسخه های مجله Newsweek می نویسد: «من ساختن را دوست دارم» و بعد اندکی درنگ می کند و خطی زیر کلمه عشق، می کشد و پس از نگاهی به ویلیامز، مجله را امضا می کند.

گفتنی است خانم ویلیامز، پیش از ارائه مجله به حراجی RR، آن را در صندوق امانات بانک نگه می داشت.

مدیران این حراجی قیمت اولیه هزار دلاری را برای مجله مذکور در نظر گرفتند و قیمت نهایی فروش را بین ۱۰ الی ۱۵ هزار دلار تخمین زدند. در نهایت این نسخه که به عقیده مدیر حراجی بسیار خاص و کمیاب است، با قیمت بیش از ۵۰ هزار دلار به فروش رفت.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato