همه چیز درباره آیفون ۱۱

با چند راهکار ساده، به ترس از سخنرانی در جمع پایان دهید

سخنرانی مقابل جمع، برای بسیاری از ما ترسناک و طاقت فرسا است. بر اساس آمارها از هر 4 انسان، 3 نفر از این موضوع هراس دارند. خوشبختانه روانشناسان راه کارهایی برای غلبه بر این ترس ارائه داده اند. در ادامه 12 راهنمایی را ارائه می دهیم که به لطف آنها می توانید سخنرانی بعدیتان را در کمال آرامش و به بهترین نحو برگزار کنید:

1- به زبان بدن خود توجه کنید

همواره به حرکات بدنتان که در نحوه ارتباط شما با دیگران تأثیر می گذارد، توجه نمایید. برای بهبود زبان بدن، نفس عمیق پیش از آغاز صحبت، صاف ایستادن و بالا نگه داشتن سر، به افزایش میزان اعتماد به نفستان کمک می کند.

2- به جای استفاده از ضمایر اول شخص، مخاطبین را خطاب قرار دهید

هر چه شما بیشتر تأکیدتان را روی مخاطبین قرار دهید، تأکید بر خودتان را کمتر کرده اید و توجه ها به اینکه صدایتان چگونه است یا ظاهرتان چطور به نظر می آید را کاهش می دهید و در نتیجه استرستان کاهش میابد.

3- آماده پاسخ باشید

همواره به یاد داشته باشید که شما روی صحنه می روید و در مقابل دیگران سخنرانی می کنید تا در نهایت مخاطبین از شما سوالاتی بپرسند. پس، از قبل برای این موارد آماده باشید تا دستپاچه نشوید.

4- عدم استفاده زیاد از حد از اسلاید

با نمایش اسلایدهای بیش از حد، مخاطبان خود را گیج نکنید. زیرا این مسئله در نهایت موجب می شود به واسطه واکنش های آنها، شما نیز دچار استرس شوید.

5- در مورد سخنرانی موفق خود رویا پردازی کنید

در مورد سخنرانی پر شور و جذاب خود تخیل کنید؛ ولی به یاد داشته باشید که به آنچه قرار است بگویید، فکر کنید؛ نه آن مواردی که نباید از آنها صحبت کنید. این رویا پردازی مثبت، به اجرای راحت تر شما کمک می کند.

6-عکس العمل های بدنی ناشی از استرس خود را اصلاح کنید

عکس العمل های بدنی خود به استرس را بررسی و اصلاح نمایید. به عنوان مثال، اگر در هنگام استرس، ناگهان تُن صدایتان عوض می شود، سعی کنید تأثیر تنش ها بر صدایتان را اصلاح نمایید.

7- زمان سخن رانی خود را تنظیم کنید

بهترین ارائه ها در 10 تا 20 دقیقه تمام می شوند، اگر صحبت های شما بیش از این زمان طول می کشد، خلاصه گویی را تمرین کنید. اگر باز هم هیچ راهی برای کاهش زمان سخنرانیتان نبود، می توانید به مخاطبین، فرصت استراحت دهید و پس از آن مجدداً ادامه دهید.

8- با ترس های خود روبرو شوید

روبرو شدن با ترس هایتان می تواند وحشتناک باشد! ولی در نهایت به شما کمک می کند. به عنوان مثال، پیش از رفتن روی صحنه سخنرانی، به این فکر کنید که چطور می خواهید صحبت های خود را شروع کنید و چگونه در اولین ملاقات با حضار، خود را کنترل می کنید؟ یا حتی اگر مخاطبین خود را از قبل می شناسید، می توانید از بدترین آنها بنویسید و بدین ترتیب بخشی از نگرانی های فکری خود را تخلیه کنید.

9- به پرسش های ذهنی خود پاسخ دهید

آیا افکارتان به شما می گویند: «تو نمی توانی»، «تو عصبی به نظر می رسی» یا «به محض اینکه برای سخنرانی، مقابل دیگران قرار بگیری، همه چیز خراب می شود». در این صورت راه حل ساده است. با خودتان صحبت کنید و جواب افکار منفی تان را با جملات مثبت بدهید.

10- مخاطبین را با خود همراه کنید

اگر اشتباهی را در حین صحبت ها مرتکب شدید، نهراسید. کافی است حضار را با خود همراه کنید. به عنوان مثال اسلایدتان درست نمایش داده نمی شود و کامپیوترتان هَنگ کرده؛ به جای نگرانی، بگویید: «بیایید یک بار دیگر با هم امتحان کنیم». با این کار به نظر می رسد که مخاطبان را با خودتان در یک تیم قرار داده اید.

11- خودتان باشید

نیازی نیست برای اینکه دیگران را به صحبت های خود جذب کنید، ادای فرد دیگری را در بیاورید؛ بلکه کافیست خوتان باشید و سعی کنید رفتارهای بدنی جذاب مخصوص به خود را داشته باشید.

12- در صورت از دست رفتن تمرکز، به کلمات کلیدی یا هدف نهاییتان فکر کنید

اگر حین صحبت، تمرکز خود را از دست می دهید، به یاد کلمات کلیدی بیفتید یا می توانید در ذهنتان در خصوص هدف نهایی تان تصویر سازی کنید. مثلاً در حال سخنرانی در مورد گزارش مالی اخیر شرکت هستید که ناگهان پرواز پرنده ای از کنار پنجره، تمرکزتان را به هم می زند. کافیست از قبل تمرین کرده باشد که در صورت وقوع چنین حواس پرتی هایی، به آینده پر سود شرکتتان فکر کنید یا به یاد کلمه کلیدی «گزارش مالی» بیفتید.

منبع:
Inc
خرید بلیط هواپیما

مطالب مرتبط

این دوازده رفتار می تواند دیدگاه دیگران در مورد شما را تغییر دهد

مردم دقیقا از لحظه ی ورود تان به اتاق، ارزیابی و قضاوت در مورد شا را شروع می کنند. برخی محققان معتقدند لازمه ی ارزیابی و تفسیر اطلاعات مهم توسط مغز، قضاوت است. از این رو همه ی انسان ها به طور ناخودآگاه با دیدن دیگران شروع به ارزیابی شان می کنند.در ادامه با 12 رفتاری... ادامه مطلب

6 ویژگی اخلاقی که ترک آنها شما را به موفقیت نزدیک تر می کند

همه ما در دوران کودکی، از والدینمان این جمله را بارها شنیده ایم: «برای دستیابی به موفقیت، نباید تسلیم شد و باید بر انجام کار پا فشاری کرد». ولی در عین حال لازم است بدانید که گاهی پافشاری و اصرار بیش از حد روی برخی از عادات و رفتار ها می تواند منجر به عدم... ادامه مطلب

با این راهکارها بر اضطراب خود در ارائه سخنرانی های عمومی غلبه کنید

بسیاری از افراد در هنگام سخنرانی های عمومی و مواجهه با جمعیت زیاد، دچار نوعی اضطراب شده و تمرکز خود را از دست می دهند. در چنین شرایطی ضربان قلب فرد مورد اشاره افزایش یافته و حتی ممکن است دیگر قادر به ادامه سخنرانی خود نباشد.مسئله مذکور صرفاً در قبال مخاطبان زیاد صادق نبوده و... ادامه مطلب

نقشه مبارزه 8 مرحله ای برای موفقیت کارآفرینان

کارآفرینی سختی های بسیاری را با خود به همراه دارد. هیچ کتابی وجود ندارد که به شما یاد دهد چگونه از هیچ شروع به ساختن کنید. کتاب های زیادی از افکار رهبران وجود دارند اما نمی توانید نمونه ای را بیابید که به شما بگوید چگونه این نقطه ها را به هم وصل کنید.Jason Saltzman... ادامه مطلب

پانزده نکته کلیدی که افراد موفق را از دیگران متمایز می سازد

«کوین کروس» نویسنده مقاله های کسب و کار وب سایت Forbes در مصاحبه با بیش از 200 فرد موفق و ثروتمند از جمله 7 میلیاردر، 13 قهرمان المپیک، 20 دانشجوی معدل الف و تعداد زیادی کارآفرین موفق، سؤال ساده ای را از آنها پرسید: «اولین راز موفقیت و بهره وری شما چیست؟»او پس از تجزیه... ادامه مطلب

چرا اولویت بندی و تمرکز کلید موفقیت شغلی هستند؟

امروزه همه سعی می‌کنند سخت کار کرده و بهترین عملکرد را از خود نشان بدهند اما تنها عده‌ی محدودی موفق می‌شوند که خارق العاده عمل کرده و به جایگاه و درآمد بالاتری دست یابند. حال با توجه به بررسی افراد موفق به این مطلب دست می‌یابیم که این اشخاص در دو زمینه توانمند بوده و... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x