با چند راهکار ساده، به ترس از سخنرانی در جمع پایان دهید

سخنرانی مقابل جمع، برای بسیاری از ما ترسناک و طاقت فرسا است. بر اساس آمارها از هر 4 انسان، 3 نفر از این موضوع هراس دارند. خوشبختانه روانشناسان راه کارهایی برای غلبه بر این ترس ارائه داده اند. در ادامه 12 راهنمایی را ارائه می دهیم که به لطف آنها می توانید سخنرانی بعدیتان را در کمال آرامش و به بهترین نحو برگزار کنید:

1- به زبان بدن خود توجه کنید

همواره به حرکات بدنتان که در نحوه ارتباط شما با دیگران تأثیر می گذارد، توجه نمایید. برای بهبود زبان بدن، نفس عمیق پیش از آغاز صحبت، صاف ایستادن و بالا نگه داشتن سر، به افزایش میزان اعتماد به نفستان کمک می کند.

2- به جای استفاده از ضمایر اول شخص، مخاطبین را خطاب قرار دهید

هر چه شما بیشتر تأکیدتان را روی مخاطبین قرار دهید، تأکید بر خودتان را کمتر کرده اید و توجه ها به اینکه صدایتان چگونه است یا ظاهرتان چطور به نظر می آید را کاهش می دهید و در نتیجه استرستان کاهش میابد.

3- آماده پاسخ باشید

همواره به یاد داشته باشید که شما روی صحنه می روید و در مقابل دیگران سخنرانی می کنید تا در نهایت مخاطبین از شما سوالاتی بپرسند. پس، از قبل برای این موارد آماده باشید تا دستپاچه نشوید.

4- عدم استفاده زیاد از حد از اسلاید

با نمایش اسلایدهای بیش از حد، مخاطبان خود را گیج نکنید. زیرا این مسئله در نهایت موجب می شود به واسطه واکنش های آنها، شما نیز دچار استرس شوید.

5- در مورد سخنرانی موفق خود رویا پردازی کنید

در مورد سخنرانی پر شور و جذاب خود تخیل کنید؛ ولی به یاد داشته باشید که به آنچه قرار است بگویید، فکر کنید؛ نه آن مواردی که نباید از آنها صحبت کنید. این رویا پردازی مثبت، به اجرای راحت تر شما کمک می کند.

6-عکس العمل های بدنی ناشی از استرس خود را اصلاح کنید

عکس العمل های بدنی خود به استرس را بررسی و اصلاح نمایید. به عنوان مثال، اگر در هنگام استرس، ناگهان تُن صدایتان عوض می شود، سعی کنید تأثیر تنش ها بر صدایتان را اصلاح نمایید.

7- زمان سخن رانی خود را تنظیم کنید

بهترین ارائه ها در 10 تا 20 دقیقه تمام می شوند، اگر صحبت های شما بیش از این زمان طول می کشد، خلاصه گویی را تمرین کنید. اگر باز هم هیچ راهی برای کاهش زمان سخنرانیتان نبود، می توانید به مخاطبین، فرصت استراحت دهید و پس از آن مجدداً ادامه دهید.

8- با ترس های خود روبرو شوید

روبرو شدن با ترس هایتان می تواند وحشتناک باشد! ولی در نهایت به شما کمک می کند. به عنوان مثال، پیش از رفتن روی صحنه سخنرانی، به این فکر کنید که چطور می خواهید صحبت های خود را شروع کنید و چگونه در اولین ملاقات با حضار، خود را کنترل می کنید؟ یا حتی اگر مخاطبین خود را از قبل می شناسید، می توانید از بدترین آنها بنویسید و بدین ترتیب بخشی از نگرانی های فکری خود را تخلیه کنید.

9- به پرسش های ذهنی خود پاسخ دهید

آیا افکارتان به شما می گویند: «تو نمی توانی»، «تو عصبی به نظر می رسی» یا «به محض اینکه برای سخنرانی، مقابل دیگران قرار بگیری، همه چیز خراب می شود». در این صورت راه حل ساده است. با خودتان صحبت کنید و جواب افکار منفی تان را با جملات مثبت بدهید.

10- مخاطبین را با خود همراه کنید

اگر اشتباهی را در حین صحبت ها مرتکب شدید، نهراسید. کافی است حضار را با خود همراه کنید. به عنوان مثال اسلایدتان درست نمایش داده نمی شود و کامپیوترتان هَنگ کرده؛ به جای نگرانی، بگویید: «بیایید یک بار دیگر با هم امتحان کنیم». با این کار به نظر می رسد که مخاطبان را با خودتان در یک تیم قرار داده اید.

11- خودتان باشید

نیازی نیست برای اینکه دیگران را به صحبت های خود جذب کنید، ادای فرد دیگری را در بیاورید؛ بلکه کافیست خوتان باشید و سعی کنید رفتارهای بدنی جذاب مخصوص به خود را داشته باشید.

12- در صورت از دست رفتن تمرکز، به کلمات کلیدی یا هدف نهاییتان فکر کنید

اگر حین صحبت، تمرکز خود را از دست می دهید، به یاد کلمات کلیدی بیفتید یا می توانید در ذهنتان در خصوص هدف نهایی تان تصویر سازی کنید. مثلاً در حال سخنرانی در مورد گزارش مالی اخیر شرکت هستید که ناگهان پرواز پرنده ای از کنار پنجره، تمرکزتان را به هم می زند. کافیست از قبل تمرین کرده باشد که در صورت وقوع چنین حواس پرتی هایی، به آینده پر سود شرکتتان فکر کنید یا به یاد کلمه کلیدی «گزارش مالی» بیفتید.

مطالب مرتبط

کار هوشمندانه ای که هر فرد موفق انجام می دهد: بازگشت به مسیر اصلی

احتمالا تا به حال برای شما نیز اتفاق افتاده که برای خودتان هدفی مثل تمام کردن یک گزارش، پروپوزال، رفتن به باشگاه، دنبال نمودن رژیم غذایی سالم و یا حتی کنترل خشم، تعیین کنید و در انجام دادنش شکست بخورید. در این صورت قدم بعدی شما چیست؟ جواب این سوال، افراد موفق را از ناموفق جدا... ادامه مطلب

هیچگاه تأثیر اولین برخورد را دست کم نگیرید

ایمی کادی، استاد روانشناسی دانشکده ی کسب و کار هاروارد، بیش از یک دهه است که روی تأثیر اولین برخورد تحقیق می کند. او و همکارانش متوجه شده اند که ما در مورد کسانی که پاسخی برای این دو سؤال در اختیارمان قرار می دهند قضاوتی آنی می کنیم: آیا می توانم به این شخص... ادامه مطلب

چطور با آشفتگی های ذهنی ناشی از پذیرش شغل جدید کنار بیاییم؟

به طور طبیعی ذهن ما تمایل دارد که بر اساس دانسته های پیشین و روال های آشنا عمل کند، بنابراین پذیرش یک شغل جدید که مسئولیت ها و روال های تازه ای را به دنبال خود خواهد داشت می تواند باعث به هم ریختگی ذهنی ما، افزایش استرس ها و کاهش کارایی آن شود. در این... ادامه مطلب

منتخب تد: چطور صحبت کنیم تا دیگران به ما گوش دهند [تماشا کنید]

«جولیان ترژر» متخصص حوزه صدا و مدیر شرکت «آزانس صدا» است؛ شرکتی که در سطح بین المللی به کسب و کارها، اداره ها، خرده فروشی ها، فرودگاه ها و ... در طراحی صدا در محیط فیزیکی و ارتباطات کمک می کند. در یک ویدیوی پر بازدید سخنزانی تد، ترژر با مثال های متعدد به این... ادامه مطلب

از چه افرادی در محیط کار باید اجتناب کرد؟

در زندگی همه ی ما افرادی وجود دارند که ضررشان بیش تر از سودشان است. همانطور که تایید می کنید انسانهای منفی نگر همیشه مانع پیشرفت مان می شوند، اما صرفا منفی نگرها نیستند که حضورشان در محیط کار می تواند مخرب باشد. از همین رو و البته با درنظر داشتن اهمیتی که زمان در عصر... ادامه مطلب

کارهایی که در دهه دوم زندگی جوانان باعث پشیمانی آنها در آینده می شود

جوانی پتانسیل و فرصت هایی دارد که در پیری به دست نمی آید. از این رو نحوه ی گذراندن جوانی تان در آینده ی شما به شدت اثرگذار است. اکنون باید بدانید جوان ها چه کارهایی می کنند که باعث عدم موفقیت شان در آینده می شود؟ به تعویق انداختن امور بهترین زمان برای انجام دادن... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x