اریک اشمیت از دانشمندان ایرانی و پایان سردمداری آمریکا در هوش مصنوعی می گوید

اریک اشمیت از دانشمندان ایرانی و پایان سردمداری آمریکا در هوش مصنوعی می گوید

اریک اشمیت رئیس هیئت مدیره آلفابت اخیراً هشدار داده که در آینده ممکن است آمریکا از رقابت با چین در زمینه هوش مصنوعی عقب بیفتد. او پیش بینی کرده که پیشتازی آمریکا در این زمینه تا 5 سال آتی ادامه خواهد داشت و پس از آن، چین سردمدار هوش مصنوعی در دنیا خواهد بود.

اشمیت در این خصوص معتقد است چین در پی استفاده از این تکنولوژی در هر دو زمینه تجاری و نظامی است. او برای اثبات صحت گفته خود به اسناد سیاسی چین اشاره می کند که حکایت از هدف این کشور برای تبدیل شدن به کشور پیشرو در زمینه هوش مصنوعی تا سال 2030 دارد.

اشمیت خطاب به دولت مردان آمریکا و با اشاره به دانشمندان ایرانی می گوید:

«تعدادی از بهترین انسان ها از کشورهایی هستند که ما اجازه ورودشان به آمریکا را نمی دهیم. آیا می خواهید آنها [فناوری های مرتبط با] هوش مصنوعی را در جای دیگری [از دنیا] بسازند یا در آمریکا این کار را انجام دهند؟ ایران برخی از بهترین دانشمندان کامپیوتر در دنیا را پرورش می دهد. من می خواهم آنها اینجا (در آمریکا) کار کنند و بگذارید واضح تر بگویم: می خواهم آنها برای آلفابت و گوگل کار کنند»

اریک اشمیت معتقد است که آمریکا باید در سطح شرکت های دولتی و نیز خصوصی، استراتژی های مربوط به حوزه هوش مصنوعی را تدوین و دنبال کند. به اعتقاد او، این تنها راه ادامه سردمداری آمریکا در این زمینه است.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato