دهگانه عجیب ترین قوانين رانندگى جهان

دهگانه عجیب ترین قوانين رانندگى جهان

قوانین راهنمایی و رانندگی در بیشتر کشورهای دنیا یکسان هستند، اما برخی از کشورها قوانین بسیار عجیب و غریبی درباره‌ رانندگی دارند که ممکن است حتى احمقانه به نظر برسند.در ادامه به بررسى ١٠ نمونه از قوانین راهنمایى و رانندگى عجیب دنیا مى پردازیم.

١-تاکسی ‌های لندن باید یونجه حمل کنند
با وجود این‌ که مدت ‌هاست اسب ‌ها دیگر در سطوح کلان شهر به منظور حمل و نقل استفاده نمی ‌شوند ولی هنوز این بند از قانون حذف نشده است. در گذشته تاکسی ‌های لندن توسط اسب ‌ها کشیده می ‌شدند و این قانون برای حمایت از حقوق حیوانات وضع شده بود.

٢-خوردن و آشامیدن در حین رانندگى در قبرس ممنوع است
بیشتر رانندگان در انگلستان از نوشیدن آب و یا خوردن یک تکه گوشت بزرگ در هنگام رانندگى دریغ نمى کنند. اما اگر این کار را در قبرس انجام دهید، جریمه ى بزرگى دریافت خواهید کرد. حتى اگر گرماى تابستان بسیار آزار دهنده باشد باز هم رانندگان نمى توانند در هنگام رانندگى آب بنوشند.

٣-با خودروى کثیف در روسیه رانندگى نکنید!
مردم روسیه باید با این اصلاح غربى آشنا شوند که کمى خاک و گل هرگز به کسى آسیبى وارد نمى کند. رانندگى با خودروى آلوده و کثیف در روسیه ٢٠٠٠روبل (حدود ٢٢ پوند) جریمه به همراه دارد.

۴-٢۴ ساعته با چراغ روشن برانید
تا کنون دقت کرده اید که ولوو ها در سوئد همیشه چراغ هاى روشن دارند؟ دلیل این کار این است که اجازه ى خاموش کردن چراغ ها را ندارند. در سوئد شما موظف هستید تا در هر ساعتی از روز با چراغ ‌های روشن برانید، در زمستان به دلیل تاریکی زود هنگام هوا این قانون منطقی به نظر می ‌رسد ولی اگه ظهر روز تابستانی با چراغ خاموش رانندگی کنید نیز جریمه خواهید شد.

۵-در آلمان باید با باک پر به سفر بروید
با اینکه در آلمان محدودیت سرعت وجود ندارد، اما شما حق ندارید به دلیل تمام شدن سوخت خودروى خود کنار خیابان متوقف شوید. این کار باعث ممنوعیت رانندگى به مدت ۶ ماه و یا حتى رفتن به زندان به مدت ۵ سال خواهد شد.

۶-کاستاریکا، نوشیدن مشروبات الکلى در حین رانندگى مجاز است
آمریکاى مرکزى به دلیل داشتن طبیعت زیبا و جاده هاى وسیعى که از میان این طبیعت زیبا گذشته اند بسیار معروف است. در این کشور نوشیدن مشروبات الکى در هنگام رانندگى مجاز است و تخلفى محسوب نمى شود.

٧-اگر کسى زیر خودرو باشد روشن کردن خودرو ممنوع است.
مقامات ایمنى جاده اى در دانمارک این را وضع کرده اند، در صورتى که فردى زیر خودرو باشد، اجازه روشن کردن خودرو را ندارید.

٨-فقط روبروى پلاک هاى فرد پارک کنید
در بعضى از شهرهاى اسپانیا خودروها فقط مجاز هستند تا روبروى خانه هایى که پلاک فرد دارند پارک کنند. منطق این قانون نامشخص است.

٩-رانندگى در روز دوشنبه ممنوع است
در شهر مانیل در فیلیپین در صورتى که آخرین عدد پلاک خودروى شما ١ یا ٢ باشد، در روزهاى دوشنبه اجازه رانندگى ندارید.

١٠-از عابران پیاده فاصله بگیرید و خودروهای قدیمی را اسقاط کنید
خیابان ‌های سنگاپور از امن‌ ترین و روان ‌ترین خیابان ‌ها در دنیا هستند، دلیل این امر نیز این است که هر وسیله نقلیه موتوری، باید حداقل ۱۵ متر با عابرین پیاده فاصله داشته باشد.

طراحى شهر به گونه اى است که این فاصله به خوبى رعایت مى شود. ترافیک این خیابان ها بسیار روان است و از جمله بهترین خیابان هاى دنیا به حساب مى آیند.

همچنین در سنگاپور اخیرا قانونی وضع شده که به ازای ورود هر خودرو جدیدی به خیابان ها، باید حتما یکی از خودروهای قدیمی از رده خارج شود. قانون گذاران این کشور معتقدند که خیابان ها کشش افزایش تعداد خودروها را ندارند و باید از این طریق تعداد خودروهای موجود در خیابان ها کنترل شود.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato