همه چیز درباره آیفون 13
پروژه ساخت هدست واقعیت مجازی مبتنی بر Daydream اچ تی سی لغو شد

پروژه ساخت هدست واقعیت مجازی مبتنی بر Daydream اچ تی سی لغو شد

به تازگی اچ تی سی در کنفرانس توسعه دهندگان Vive اعلام کرده که پروژه ساخت هدست واقعیت مجازی مستقل مبتنی بر Daydream خود را لغو کرده و گوگل نیز این موضوع را تأیید نموده است.

گفتنی است اولین بار در اردیبهشت سال جاری بود که موضوع ساخت هدستی بر اساس Daydream گوگل توسط اچ تی سی مطرح شد. این هدست قرار بود با پشتیبانی از فناوری «WorldSense» گوگل ساخته شود. لازم به یادآوری است این فناوری، امکان تشخیص حرکات دقیق سر را فراهم می آورد.

هدست مذکور ابتدا قرار بود تا اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه شود؛ ولی در اوایل پاییز اچ تی سی زمان عرضه آن را «به زودی» اعلام کرد. پس از آن گزارشاتی مبنی بر احتمال لغو این پروژه شنیده شد.

هدست واقعیت مجازی مستقل «Vive Focus» که چند روز پیش معرفی شد.

لازم به ذکر است کمپانی اچ تی سی چند روز پیش هدست واقعیت مجازی مستقل خود به نام «Vive Focus» را معرفی کرد. این گجت که از چیست اسنپدراگون ۸۳۵ برخوردار است، برای پردازش محتوا به کامپیوتر یا دیگر دستگاه ها نیاز ندارد و بدین ترتیب به صورت کاملاً مستقل عمل می کند.

هنوز علت لغو پروژه مذکور اعلام نشده؛ ولی به نظر می رسد دلیل آن، تمرکز بیشتر این شرکت بر هدست های مستقلی نظیر «Vive Focus» در آینده باشد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato