در نبود لنز ثانویه تله فوتو، وان پلاس 5T چطور تصاویر پرتره را ثبت می کند؟

در نبود لنز ثانویه تله فوتو، وان پلاس 5T چطور تصاویر پرتره را ثبت می کند؟

وان پلاس ۵T بالاخره به صورت رسمی معرفی شده و همانطور که احتمالاً پی برده اید، دچار تغییری کوچک در ماژول دوربین دوگانه شده است. در حالی که دوربین اصلی همان سنسور ۱۶ مگاپیکسلی و عریض با گشودگی دهانه لنز f/1.7 وان پلاس ۵ را در خود جای می دهد، دوربین ثانویه دیگر مثل سابق از لنز تله فوتو بهره مند نیست.

با درنظرگیری این موضوع که اپل با تجهیز آیفون ۷ پلاس به لنز تله فوتو، امکان ثبت تصاویر پرتره را محقق کرد حالا این سوال پیش می آید که در نبود این لنز، چه بر سر حالت پرتره وان پلاس ۵T می آید؟ پاسخ بسیار ساده است: هیچ تفاوتی به وجود نیامده و هنوز هم می توان این تصاویر را ثبت کرد.

نکته اینجاست که وان پلاس ۵ هیچوقت از لنز تله فوتو برای شبیه سازی حالت پرتره دوربین های DSLR استفاده نمی کرد. این یک اشتباه رایج است. از آن جایی که آیفون ۷ پلاس از دوربین تله فوتو برای پرتره بهره گرفت، مردم تصور می کنند که دوربین وان پلاس ۵ هم کارکردی مشابه داشته است. با این حال، وان پلاس ۵ صرفاً از دوربین اصلی با زوم ۲ برابری بهره گرفته و سپس از دوربین ثانویه برای جمع آوری اطلاعات عمق و شبیه سازی افکت بلور در پس زمینه استفاده می کند.

بنابراین قابلیت پرتره وان پلاس ۵T هیچ تفاوتی با سابق نکرده است و در واقع شاید بهتر از قبل هم باشد. وان پلاس وعده الگوریتم هایی را داده که نویز تصویر را کاهش و وضوح تصاویر پرتره را افزایش می دهند. با این حال فعلاً باید منتظر آزمایش های اولیه دوربین دستگاه بود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato