جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

هوش مصنوعی نژادپرست؛ راهکار دولت ترامپ برای جلوگیری از مهاجرت به آمریکا

با در نظر داشتن نحوه استفاده دولت ترامپ از تکنولوژی حالا بسیاری باور دارند که دولتمردان کنونی آمریکا یا درکی از تکنولوژی ندارند یا از آن می ترسند و یا حتی دچار نوعی حس تنفر نسبت به آن هستند.

اقدام تازه این دولت در ایجاد هوش مصنوعی به منظور پیشبرد «طرح بررسی سختگیرانه» آن نیز دلیل دیگری است در اثبات این مدعا.

ماجرا از این قرار است که اداره گمرک و مهاجرت آمریکا چندی قبل نامه ای در رابطه با یکی از طرح های جدید خود برای نهادهای مربوطه ارسال کرد که به موجب آن فرایند کنونی بررسی دستی مدارک مهاجران به صورت خودکار انجام می گیرد و در صورتی که دیتای در اختیار این سیستم قابل اطمینان باشد تصمیمات نهایی در رابطه با ارائه ویزای اقامتی به آنها نیز به صورت خودکار اتخاذ می گردد.

براساس این نامه، روش فعلی اداره مهاجرت و گمرک آمریکا به نحوی است که اطلاعات کافی را برای ادامه دار کردن بررسی ها یا انجام بازرسی های بیشتر توسط این نهاد یا وکلای اداره مهاجرت فراهم نمی کند [و درنتیجه فرایندهای دریافت اقامت مهاجرت ها بیش از اندازه با سهولت انجام می گیرد].

به زبان ساده تر، افرادی که در اداره مهاجرت آمریکا فعالیت می کنند به دنبال شخصی در عرصه تکنولوژی هستند که نوعی سیستم یادگیری ماشینی با قابلیت کنکاش اطلاعات را برایشان توسعه دهد تا بتوانند از آن برای پیگرد قانونی مهاجران و یا امتناع از صدور اجازه ورودشان به خاک آمریکا استفاده نمایند.

روشن است که ساخت چنین سیستمی مستلزم ایجاد نوعی شبکه یادگیری عمیق است که توانایی ایجاد ارتباط میان مجموعه داده های پراکنده از هم را داشته باشد. برای آموزش دادن به چنین سیستمی هم احتمال می رود سازمان مهاجرت یا دیگر نهادهای قانونی آمریکا نوعی هدف را برای آن تعیین نمایند؛ مثلا شمار مشخصی از افراد از برخی نواحی خاص که باید بررسی های دقیق تری رویشان انجام بگیرد.

در واکنش به همین طرح نیز امروز گروهی متشکل از ۵۴ دانشمند و مهندس آمریکایی نامه ای دیگر را برای وزارت امنیت داخلی آمریکا ارسال کردند و در آن خواستار آن شدند که این نهاد هوش مصنوعی را از برنامه های خود برای بررسی فرایندهای ورود مهاجران کنار بگذارد.

آنها در نامه خود آورده اند:

به زبان ساده بگوییم: هنوز هیچ روش کامپیوتری برای تدوین ارزیابی های معتبر و هدفمند از خصوصیاتی که سازمان مهاجرت در نظر دارد تهیه نشده است. طبق اطلاعات ما هیچ ماشینی وجود ندارد که بتواند تشخیص دهد آیا شخصی ممکن است در آینده مرتکب جرم شود یا خیر. علاوه بر این هیچ شکلی از هوش مصنوهی نمی تواند صرفا با تکیه بر حساب های کاربری یک فرد در شبکه های اجتماعی از تمایلات وی در این باره سر در بیاورد.

به گفته آنها هم اکنون برخی سیستم های هوش مصنوعی در آمریکا وجود دارند که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند اما همه آنها نوعی غرض ورزی نسبت به سیاه پوستان را از خود نشان میدهند.

با در نظر داشتن همین مساله کاملا منطقی است اگر فکر کنیم که ایجاد سیستم مشابه به منظور تشخیص این مساله که آیا فردی صلاحیت کافی برای ورود به خاک آمریکا را دارد یا خیر نیز احتمالا جدای از این غرض ورزی ها نیست.

مطالب مرتبط

بلومبرگ: هکرهای روس به سیستم های رأی گیری 39 ایالت آمریکا نفوذ کرده بودند

خبرگزاری بلومبرگ گزارش می دهد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به مراتب وسیع تر از آن چیزیست که تصور می شد. هکرهای این کشور به سیستم های رأی گیری در 39 ایالت نفوذ کرده، به پایگاه داده های تأمین مالی کمپین های انتخاباتی در یک ایالت دسترسی یافته، و تلاش کرده اند... ادامه مطلب

مدیر ارشد واتسون IBM به نگرانی در حوزه هوش مصنوعی پاسخ می دهد

در حالی که این روزها بسیاری از چهره های مطرح دنیای تکنولوژی از تهدید هوش مصنوعی می گویند، «دیوید کِنی»، از مدیران ارشد در حوزه هوش مصنوعی کامپیوتر واتسون IBM معتقد است که این فناوری حتی همین حالا هم مزایای خود را اثبات کرده است. کِنی اعتقاد دارد که هوش مصنوعی امنیت سایبری را بهبود داده و... ادامه مطلب

تبلیغات روسیه در فیسبوک برای انتخاب ترامپ را ده میلیون نفر دیده اند

چندی پیش مطلع شدید که روسیه از پلتفرم تبلیغاتی فیسبوک برای تأثیر گذاری در انتخابات آمریکا استفاده کرده است. فیسبوک امروز اعلام کرد این تبلیغات به 10 میلیون نفر نشان داده شده که 44 درصد بازدیدها قبل از انتخابات و 56 درصد نیز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا صورت گرفته است. به گفته... ادامه مطلب

سخنرانی منتخب تد؛ گردی بوچ از پیشرفت هوش مصنوعی می گوید

گریدی بوچ (Grady Booch) زمانی که 13 ساله بود برای نخستین بار «2001: ادیسه فضایی» را در سینما دید، و از آن زمان تلاش می کند تا کاراکتر آنتاگونیست آن، یعنی HAL را بازسازی کند (البته قطعاً خوی آدمکشی را از او خواهد گرفت). بوچ یک دانشمند، روایتگر و فیلسوف است، که به عنوان مدیر ارشد... ادامه مطلب

فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی انویدیا بخش های حذف شده تصاویر را اصلاح می کند [تماشا کنید]

کمپانی انویدیا به تازگی قدرت هوش مصنوعی را با پروژه ای به نمایش گذاشته که بر اساس آن بخش دستکاری شده یا حذف شده تصویر با دقت بالایی بازسازی می شود. اگر تصور می کنید که فوتوشاپ هم می تواند این کار را انجام دهد، کافیست نتایج را ببینید تا در این مورد تجدید نظر... ادامه مطلب

هوش مصنوعی در دنیای واقعی؛ چرا بینایی ماشین هنوز قابل اعتماد نیست؟

با وجود پیشرفت چشمگیر بینایی ماشین طی سال های اخیر، همچنان احتمال بروز خطاهای جدی توسط آن وجود دارد. این خطاها آنقدر زیادند که یکی از زمینه تحقیقاتی در این زمینه به بررسی تصاویری می پردازد که مکرراً توسط هوش مصنوعی به اشتباه تشخیص داده می شود. به این تصاویر «عکس های متضاد» (Adversarial Images) می... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x