هوش مصنوعی نژادپرست؛ راهکار دولت ترامپ برای جلوگیری از مهاجرت به آمریکا

با در نظر داشتن نحوه استفاده دولت ترامپ از تکنولوژی حالا بسیاری باور دارند که دولتمردان کنونی آمریکا یا درکی از تکنولوژی ندارند یا از آن می ترسند و یا حتی دچار نوعی حس تنفر نسبت به آن هستند.

اقدام تازه این دولت در ایجاد هوش مصنوعی به منظور پیشبرد «طرح بررسی سختگیرانه» آن نیز دلیل دیگری است در اثبات این مدعا.

ماجرا از این قرار است که اداره گمرک و مهاجرت آمریکا چندی قبل نامه ای در رابطه با یکی از طرح های جدید خود برای نهادهای مربوطه ارسال کرد که به موجب آن فرایند کنونی بررسی دستی مدارک مهاجران به صورت خودکار انجام می گیرد و در صورتی که دیتای در اختیار این سیستم قابل اطمینان باشد تصمیمات نهایی در رابطه با ارائه ویزای اقامتی به آنها نیز به صورت خودکار اتخاذ می گردد.

براساس این نامه، روش فعلی اداره مهاجرت و گمرک آمریکا به نحوی است که اطلاعات کافی را برای ادامه دار کردن بررسی ها یا انجام بازرسی های بیشتر توسط این نهاد یا وکلای اداره مهاجرت فراهم نمی کند [و درنتیجه فرایندهای دریافت اقامت مهاجرت ها بیش از اندازه با سهولت انجام می گیرد].

به زبان ساده تر، افرادی که در اداره مهاجرت آمریکا فعالیت می کنند به دنبال شخصی در عرصه تکنولوژی هستند که نوعی سیستم یادگیری ماشینی با قابلیت کنکاش اطلاعات را برایشان توسعه دهد تا بتوانند از آن برای پیگرد قانونی مهاجران و یا امتناع از صدور اجازه ورودشان به خاک آمریکا استفاده نمایند.

روشن است که ساخت چنین سیستمی مستلزم ایجاد نوعی شبکه یادگیری عمیق است که توانایی ایجاد ارتباط میان مجموعه داده های پراکنده از هم را داشته باشد. برای آموزش دادن به چنین سیستمی هم احتمال می رود سازمان مهاجرت یا دیگر نهادهای قانونی آمریکا نوعی هدف را برای آن تعیین نمایند؛ مثلا شمار مشخصی از افراد از برخی نواحی خاص که باید بررسی های دقیق تری رویشان انجام بگیرد.

در واکنش به همین طرح نیز امروز گروهی متشکل از ۵۴ دانشمند و مهندس آمریکایی نامه ای دیگر را برای وزارت امنیت داخلی آمریکا ارسال کردند و در آن خواستار آن شدند که این نهاد هوش مصنوعی را از برنامه های خود برای بررسی فرایندهای ورود مهاجران کنار بگذارد.

آنها در نامه خود آورده اند:

به زبان ساده بگوییم: هنوز هیچ روش کامپیوتری برای تدوین ارزیابی های معتبر و هدفمند از خصوصیاتی که سازمان مهاجرت در نظر دارد تهیه نشده است. طبق اطلاعات ما هیچ ماشینی وجود ندارد که بتواند تشخیص دهد آیا شخصی ممکن است در آینده مرتکب جرم شود یا خیر. علاوه بر این هیچ شکلی از هوش مصنوهی نمی تواند صرفا با تکیه بر حساب های کاربری یک فرد در شبکه های اجتماعی از تمایلات وی در این باره سر در بیاورد.

به گفته آنها هم اکنون برخی سیستم های هوش مصنوعی در آمریکا وجود دارند که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند اما همه آنها نوعی غرض ورزی نسبت به سیاه پوستان را از خود نشان میدهند.

با در نظر داشتن همین مساله کاملا منطقی است اگر فکر کنیم که ایجاد سیستم مشابه به منظور تشخیص این مساله که آیا فردی صلاحیت کافی برای ورود به خاک آمریکا را دارد یا خیر نیز احتمالا جدای از این غرض ورزی ها نیست.

مطالب مرتبط

محققان با روشی جدید مانع از هک شدن هوش مصنوعی می‌شوند

محققان در ایالات متحده آمریکا توانسته‌اند مشکل حمله هکرها به مدل‌های هوش مصنوعی را برطرف کنند. آن‌ها برای دستیابی به این هدف، از مدل دیگری برای فریب شبکه عصبی و اجبار برای تحلیل تصاویر ویرایش شده استفاده کردند.بنابر گزارش MIT Technology Review، محققان در دانشگاه «ایلینوی» اعلام کرده‌اند یکی از بزرگترین نقص‌ها در آموزش هوش مصنوعی،... ادامه مطلب

توسعه اپلیکیشنی که با هوش مصنوعی به کیفیت ماهی تن امتیاز می‌دهد

ارزیابی کیفیت ماهی تن گامی مهم برای آماده سازی سوشی لذیذ است و دانستن آن به سال‌ها تجربه نیاز دارد. حال یک شرکت ژاپنی اپلیکیشنی مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه داده که کیفیت ماهی تن را بدون تجربه و تخصص ارزیابی می‌کند.این اپلیکیشن که Tuna Scope نام دارد، توسط شرکت ژاپنی .Dentsu Inc توسعه داده... ادامه مطلب

هوش مصنوعی جدید فیسبوک اسناد را با دقت ترجمه و خلاصه می‌کند

محققان فیسبوک موفق به توسعه یک مدل مبتنی بر هوش مصنوعی شده‌اند که از طریق بازیابی کلمات، جملات و پاراگراف‌ها در زبان‌های مختلف و شناسایی الگوهای درون آن‌ها قادر به تولید متنی خلاصه است. این مدل «خودرمزگذار چند زبانه‌ با قابلیت بازیابی و تولید» یا به شکل خلاصه MARGE نام دارد.بر اساس گزارش VentureBeat، محققان ادعا... ادامه مطلب

هوش مصنوعی مایکروسافت عکس‌های قدیمی را با کیفیت بالایی ترمیم می‌کند

تیم تحقیقاتی مایکروسافت اخیرا موفق به توسعه یک الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی شده که از طریق یادگیری عمیق تصاویر قدیمی را ترمیم می‌کند.بر اساس گزارشی که MSPoweruser از سوی مایکروسافت منتشر کرده، روش‌های ترمیم مرسوم که توسط یادگیری با نظارت انجام می‌شود، به علت پیچیده بودن تخریب عکس‌های واقعی و همچنین فاصله میان تصاویر... ادامه مطلب

توسعه هوش مصنوعی که با دقت ۹۹ درصد افراد در حال غرق شدن را تشخیص می‌دهد

بر اساس گفته سازمان بهداشت جهانی، غرق شدن سومین عامل مرگ‌های تصادفی در جهان است که سالانه جان نزدیک به ۳۲۰ هزار نفر را می‌‌گیرد. محققان اخیرا موفق به توسعه سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی شده‌اند که باعث حفظ جان افراد می‌شود.به گفته سایت VentureBeat، محققان در دانشگاه «بن گوریون» راه حلی مبتنی بر هوش مصنوعی... ادامه مطلب

هوش مصنوعی «اکونومیست» از شکست ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا خبر می‌دهد

نشریه «اکونومیست» امسال برای اولین بار آمار مربوط به پیش‌بینی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را توسط هوش مصنوعی منتشر می‌کند. این هوش مصنوعی که شانس پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها و دونالد ترامپ را در ایالت‌های مختلف بررسی می‌کند، از شکست رئیس جمهور کنونی آمریکا در انتخابات پیش رو حکایت دارد.این هوش مصنوعی با همکاری متخصصان... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟