۲۰ رفتار نامطلوب در محیط کار [قسمت اول]

آنها که کار تمام وقت دارند بخش اعظمی از زمان خود در شبانه روز را در محیط کار و با همکارانشان می گذرانند و به همین خاطر دور از ذهن نیست که خواسته یا ناخواسته به واسطه برخی عادات نامطلوب خود باعث آزرده خاطر شدن همکارانشان شوند.

در ادامه این مطلب قصد داریم برخی از رفتارهای نامطلوب در محیط کار را با شما در میان بگذاریم. امید که با خواندن این مطلب محیط های کاری بهتری را برای خود و همکاران مان ایجاد کنیم.

۱- دیر رسیدن سر کار: حرفه ای ترین رفتار حضور به موقع در محل کار و آمادگی برای انجام اموری است که به شما محول می شوند.

۲- دیر رسیدن در جلسات کاری: این رفتار نشان می دهد که برای همکارانتان و برای فردی که جلسه را برگزار کرده احترام قائل نیستید.

۳- وانمود کردن به بیماری: اگر هرچند هفته یکبار به بهانه بیماری در محل کار حاضر نشوید شانس ترفیع رتبه را از دست می دهید.

۴- مصرف غذاهایی با بوی تند: استفاده از این غذاها در محیط کار باعث آزار همکارانتان می شود.

۵- منفی نگری همیشگی: واکنش منفی دائمی به اظهار نظرها و ایده های دیگران نشان می دهد که روحیه کار تیمی ندارید و همزمان انگیزه را از اطرافیان تان می گیرید.

۶- مطرح کردن سوالات بی مورد:  سوالات بی مورد و پرتعداد در مورد هر وظیفه کاری نشان می دهند علاقه ای به انجام کار محول شده ندارید یا گوش شنوایی نیستید.

۷- عدم رعایت بهداشت: جدای از بهداشت فردی رعایت نکردن نظافت در محیط کار نشان میدهد که فرد مسئولیت پذیری نیستید، هنوز به بلوغ کامل نرسیده اید و بسیار بی ملاحظه هستید.

۸- حواس پرتی در جلسات: کار کردن با موبایل یا لپ تاپ برای ارسال پیامک یا ایمیل در جلسات به مدیرتان این را نشان می دهد که توجه کافی به موضوع مورد بحث ندارید.

۹- مختل کردن حرف همکاران: با این کار نشان می دهید که احترام سرتان نمی شود و صبوری لازم را ندارید.

۱۰- دانای کل بودن: آدم ها از افرادی که وانمود می کنند همه چیز را می دانند خوششان نمی آید.

مطالب مرتبط

چرا نباید در محل کار، خودِ واقعی را به نمایش گذاشت؟

امروزه بیشترین نصیحتی که برای موفقیت در زندگی کاری خود از دیگران می شنویم، عبارت «خودت باش» است. این جمله ی کوتاه، که از مدیران ارشد کمپانی های بزرگ گرفته تا سخنرانان جشن های دانش آموختگی دانشگاه ها، همه آن را به کار می برند، در نگاه اول بسیار منطقی و کاربردی به نظر می رسد. اما... ادامه مطلب

۲۰ عادت نامطلوب در محیط کار [قسمت دوم-آخر]

در مطلبی که ظهر امروز در دیجیاتو خواندید ۱۰ مورد از عادات نامطلوب در محیط کار را با شما در میان گذاشتیم که به نوعی موجب آزرده خاطر شدن اطرافیان می شود و بعضا حتی تحمل محیط کار برای اطرافیان را غیرممکن می کند. در این مطلب ده مورد دیگر از این رفتارها را با شما... ادامه مطلب

۵ اشتباه ایمیلی که می توانند شما را غیر حرفه ای جلوه دهند

مشکل نسبتاً تازه ای که در دنیای فناوری زده ی ما به وجود می آید، اتفاقات و برداشت های ناخواسته ایست که از طریق ایمیل به وجود می آیند. پژوهش ها نشان می دهند یک کارمند به طور متوسط حدود ۲۵ درصد از روز کاری خود را به خواندن، مرتب کردن، جواب دادن و نوشتن... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x