۲۰ رفتار نامطلوب در محیط کار [قسمت اول]

۲۰ رفتار نامطلوب در محیط کار [قسمت اول]

آنها که کار تمام وقت دارند بخش اعظمی از زمان خود در شبانه روز را در محیط کار و با همکارانشان می گذرانند و به همین خاطر دور از ذهن نیست که خواسته یا ناخواسته به واسطه برخی عادات نامطلوب خود باعث آزرده خاطر شدن همکارانشان شوند.

در ادامه این مطلب قصد داریم برخی از رفتارهای نامطلوب در محیط کار را با شما در میان بگذاریم. امید که با خواندن این مطلب محیط های کاری بهتری را برای خود و همکاران مان ایجاد کنیم.

۱- دیر رسیدن سر کار: حرفه ای ترین رفتار حضور به موقع در محل کار و آمادگی برای انجام اموری است که به شما محول می شوند.

۲- دیر رسیدن در جلسات کاری: این رفتار نشان می دهد که برای همکارانتان و برای فردی که جلسه را برگزار کرده احترام قائل نیستید.

۳- وانمود کردن به بیماری: اگر هرچند هفته یکبار به بهانه بیماری در محل کار حاضر نشوید شانس ترفیع رتبه را از دست می دهید.

۴- مصرف غذاهایی با بوی تند: استفاده از این غذاها در محیط کار باعث آزار همکارانتان می شود.

۵- منفی نگری همیشگی: واکنش منفی دائمی به اظهار نظرها و ایده های دیگران نشان می دهد که روحیه کار تیمی ندارید و همزمان انگیزه را از اطرافیان تان می گیرید.

۶- مطرح کردن سوالات بی مورد:  سوالات بی مورد و پرتعداد در مورد هر وظیفه کاری نشان می دهند علاقه ای به انجام کار محول شده ندارید یا گوش شنوایی نیستید.

۷- عدم رعایت بهداشت: جدای از بهداشت فردی رعایت نکردن نظافت در محیط کار نشان میدهد که فرد مسئولیت پذیری نیستید، هنوز به بلوغ کامل نرسیده اید و بسیار بی ملاحظه هستید.

۸- حواس پرتی در جلسات: کار کردن با موبایل یا لپ تاپ برای ارسال پیامک یا ایمیل در جلسات به مدیرتان این را نشان می دهد که توجه کافی به موضوع مورد بحث ندارید.

۹- مختل کردن حرف همکاران: با این کار نشان می دهید که احترام سرتان نمی شود و صبوری لازم را ندارید.

۱۰- دانای کل بودن: آدم ها از افرادی که وانمود می کنند همه چیز را می دانند خوششان نمی آید.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato