سرقت اطلاعات ۵۷ میلیون کاربر اوبر و پرداخت باج ۱۰۰ هزار دلاری کمپانی به هکرها [بروزرسانی]

سرقت اطلاعات ۵۷ میلیون کاربر اوبر و پرداخت باج ۱۰۰ هزار دلاری کمپانی به هکرها [بروزرسانی]

پس از مشکلات مربوط به «تراویس کالانیک» مدیر عامل سابق اوبر و جایگزینی او با «دارا خسروشاهی»، کمپانی مورد بحث به تازگی از موضوع هک گسترده حساب های کاربری در پاییز سال گذشته پرده برداشته که شامل دسترسی به نام، شماره تلفن و ایمیل بیش از ۵۷ میلیون کاربر می شود.

بر اساس گزارشات موجود، دو هکر موفق شده بودند با نفوذ به سرورهای اوبر، علاوه بر حساب های کاربران، اطلاعات ۶۰۰ هزار راننده شامل نام و شماره پلاک آنها را نیز به سرقت ببرند که بنا به اظهارات شرکت، جزئیات سفرها و اطلاعات کارت اعتباری رانندگان محفوظ مانده است.

هکرها به نام، شماره تلفن و ایمیل کاربران دسترسی پیدا کرده بودند

جالب است بدانید که تراویس کالانیک مدیر عامل وقت اوبر، یک ماه پس از هک گسترده سرورها متوجه ماجرا شد که درست همزمان با مذاکرات کمپانی با کمیسیون تجارت فدرال در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران بود، و کالانیک تصمیم گرفت با پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار دلار به هکرها در قبال حذف اطلاعات مسروقه موضوع را خاتمه دهد.

دارا خسروشاهی

در نتیجه اتفاقات مذکور و پس از افشای ماجرا در روزهای اخیر، دارا خسروشاهی مدیر عامل کنونی اوبر خواستار کناره گیری «جو سالیوان» مدیر امنیتی اوبر و وکیل او از کمپانی شده است. لازم به ذکر است که اوبر دیروز گزارش سرقت اطلاعات کاربران در سال ۲۰۱۶ را به کمیسیون تجارت فدرال ارائه داد.

بروزرسانی...

ساعاتی پس از انتشار خبر مذکور، دادگاه فدرال لس آنجلس به نمایندگی از مسافران و رانندگان آمریکایی که اطلاعات آنها به سرقت رفته، کمپانی اوبر را به اتهام قصور در حفظ اطلاعات مشتریان تحت تعقیب قرار داد.

گفتنی است مسئولان این شرکت هنوز به اقامه دعوی علیه خود واکنشی نشان نداده اند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato