هوش مصنوعی مهم ترین مزیت گلکسی اس 9 خواهد بود

چند سالی است که هوش مصنوعی به مهم ترین مبحث دنیای فناوری تبدیل شده و کمپانی های مختلف تلاش می کنند تا جای ممکن، چنین قابلیتی را در محصولات متنوع خود (که در بعضی موارد شاید لزوم چندانی هم نداشته باشد) ارائه دهند.

هوش مصنوعی خصوصاً در صنعت تلفن های هوشمند نفوذ قابل توجهی داشته و شرکت های بزرگ این صنعت هرکدام یک دستیار صوتی هوشمند (مانند سیری، کورتانا و ...) را با استفاده از فناوری های هوش مصنوعی توسعه داده اند.

در این بین سامسونگ هم به عنوان یکی از بزرگان دنیای موبایل، با ارائه دستیار صوتی هوشمند بیکسبی و در نظر گرفتن دکمه فعال سازی مخصوص آن برای موبایل های پرچمدار اخیر خود، نشان داده برنامه های ویژه ای برای تکنولوژی مورد بحث دارد و اکنون خبر می رسد که هوش مصنوعی احتمالاً اصلی ترین مزیت گلکسی اس 9 به عنوان پرچمدار بعدی سامسونگ خواهد بود.

سامسونگ از عنوان Galaxy AI UX برای رابط کاربری موبایل های خانواده گلکسی استفاده کرده است

بر اساس گزارشات قبلی، کمپانی کره ای با سرمایه گذاری در استارتاپ چینی «DeePhi Tech» و شرکت انگلیسی «Graphcore»، به دنبال محکم کردن پایه های فناوری خود در زمینه هوش مصنوعی بوده و اخیراً طی مراسم رونمایی از بیکسبی در چین، با استفاده از عنوان «Galaxy AI UX» برای رابط کاربری موبایل های خانواده گلکسی، به صورت ضمنی به حضور جدی هوش مصنوعی (AI) در محصولات بعدی خود به ویژه گلکسی اس 9 اشاره کرده است.

گفتنی است سامسونگ سال گذشته نیز از عنوان «Samsung Experience» برای رابط کاربری موبایل های خانواده گلکسی استفاده کرده بود که حالا با توجه به روند جهانی، تغییر جدید نشان دهنده تأکید کمپانی کره ای بر نقش اصلی هوش مصنوعی در پرچمداران بعدی خواهد بود.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟